14 lipca 2024

ZS nr 1: Zdrowym być

4 kwietnia 2019 r. w hrubieszowskim Zespole Szkół nr 1, po raz kolejny, odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia, święta ustanowionego przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) już w 1948 roku.

Reklamy

 

Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne współczesnego społeczeństwa i profilaktykę prozdrowotną.

W tym roku szczególną uwagę poświęcono tematyce dotyczącej higieny ciała i umysłu, zdrowego odżywiania, profilaktyce zażywania dopalaczy, czerniaka skóry i zakażenia wirusem HCV.

Reklamy

Tego dnia w naszej placówce przeprowadzono wiele akcji propagujących zdrowy styl życia. Nauczyciel wychowania fizycznego przygotował krótki apel i przeprowadził zajęcia sportowe dla uczniów. Odbyły się prelekcje i pogadanki przeprowadzone przez pedagoga i higienistkę szkolną. Młodzież miała możliwość uzyskania informacji na temat skutków niewłaściwego odżywiania i jego wpływu na organizm człowieka, poznała też metody zapobiegania zakażeniom wirusem HPV i zachorowaniem na czerniaka skóry.

Ponadto uczniów naszej szkoły odwiedził pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Pani Joanna Szymańska, która poruszyła z młodzieżą ważne tematy dotyczące skutków zażywania dopalaczy.

Reklamy

Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali tematyczne gazetki ścienne. A w bibliotece szkolnej odbyła się wystawa zbiorów literatury dotyczącej szeroko pojętego zdrowia.

 

Monika Jabłońska – pedagog szkolny

fot. ZS nr 1