ZS nr 4: Współpraca z pracodawcą [ZDJĘCIA]

Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Hrubieszowie odwiedzili hrubieszowską firmę, która oprócz usług przewozowych, zajmuje się skupem i sprzedażą płodów rolnych oraz środków do produkcji rolnej.

Reklamy

Firmę zaprezentował pan Grzegorz Hunkiewicz, który serdecznie przywitał młodzież, omawiając szczegółowo działalność swojego zakładu.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z procesem skupu i przechowywania zbóż. Uczestniczyli w poszczególnych etapach odbioru ziarna zbóż od rolnika oraz mogli obserwować, jak odbywa się ważenie ziarna, pobieranie prób do wykonania analizy jakościowej zboża oraz przeprowadzanie oceny organoleptycznej z uwzględnieniem stopnia dojrzałości, wyglądu, barwy i zapachu.

Młodzież zobaczyła urządzenia, za pomocą których dokonuje się pomiaru podstawowych parametrów wpływających na przydatność przechowalniczą ziarna tj. wilgotność i poziom zanieczyszczeń oraz pozostałych badanych parametrów decydujących o przeznaczeniu magazynowanego zboża. Uczniowie zapoznali się z rzeczywistymi warunkami panującymi w silosach zbożowych.

Zajęcia w firmie były doskonałą okazją do wykorzystania w praktyce wiedzy teoretycznej zdobytej na lekcjach przedmiotów zawodowych.

Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, za co bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom firmy sąsiadującej z naszą szkołą.

­

ZS nr 4

­

­

(info i fot. ZS nr 4)


Zobacz też:

Hrubieszów: Pomóżmy małym „wojownikom” z naszych stron! [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Pomóżmy małym „wojownikom” z naszych stron! [ZDJĘCIA]