21 września 2023

Bitwa nad Bugiem 4 lipca w gminie Hrubieszów

Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie poinformowało, że tegoroczne widowisko plenerowe Bitwa nad Bugiem, odbędzie się w niedzielę 4 lipca.

Reklamy

Trzymaliśmy to dość długo w tajemnicy, bo do samego końca było wiele niewiadomych. Wreszcie możemy potwierdzić, że Bitwa nad Bugiem 1018, czyli inscenizacja potyczki Bolesława Chrobrego z Jarosławem Mądrym, odbędzie się już w niedzielę 4 lipca… i to bezpośrednio nad Bugiem! – informuje na fecebook’u Muzeum im. Staszica w Hrubieszowie. – Ale to wydarzenie to tak naprawdę jeden w wielu elementów podpisanego niedawno porozumienia między Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie i Muzeum Narodowe w Lublinie. Wspólnie podejmiemy się wielu ciekawych wyzwań, spośród których, plenerowe widowisko, będzie pierwszym i najtrudniejszym.

Na razie Muzeum podało jedynie informację o podpisaniu umowy, a już wkrótce znane mają być szczegóły dotyczące wydarzenia, organizatorów, sponsorów i programu.

Reklamy

Z racji zaplanowanego pleneru filmowego, w którym rzeka Bug odegra ważną rolę, tym razem wydarzenie odbędzie się poza Hrubieszowem – gdzieś w gminie Hrubieszów.

(info, grafika: facebook.com / Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie)

Reklamy

Zobacz też:

Hrubieszów: Zapraszamy na II Charytatywny Festiwal Disco Polo – dla Piotrusia i Frania

Hrubieszów: Zapraszamy na II Charytatywny Festiwal Disco Polo – dla Piotrusia i Frania


LubieHrubie na Instagramie