23 maja 2024

Gmina Trzeszczany: Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

13 marca 2019 r. policjant z Posterunku Policji w Trzeszczanach, będący po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który miał 3 promile alkoholu w organizmie. 40-letni kierowca Volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

 

Zdarzenie miało miejsce wczoraj na terenie gminy Trzeszczany. Policjant pracujący w miejscowym posterunku policji, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył stojącego w przydrożnym rowie Volskwagena. Zatrzymał swój samochód i podszedł do stojącego w rowie auta, żeby sprawdzić co się stało.

Na miejscu kierowcy siedział mężczyzna od którego wyraźnie czuć było alkohol. Funkcjonariusz wezwał na miejsce zdarzenia umundurowany patrol policji, który skontrolował stan trzeźwości kierowcy oraz jego pasażera.

Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 40-letni kierowca ma 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast jego pasażer blisko 1,5 promila. Policjanci zatrzymali 40-latkowi prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Auto zostało odholowane na parking strzeżony. Nietrzeźwy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Hrubieszów, fot.: arch. Policji