2 marca 2024

Policjanci u dzieci w Stefankowicach

Hrubieszowscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Stefankowicach, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Reklamy

Hrubieszowscy policjanci, przed rozpoczęciem wakacyjnego wypoczynku, spotykają się z dziećmi i ich wychowawcami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. We wtorek odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Stefankowicach.

Policjanci przypomnieli zebranym podstawowe zasady zachowania się w domu, na podwórku i na drodze. Mówili również o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wakacyjnego odpoczynku nad wodą. Dzieci dowiedziały się, gdzie wolno się bezpiecznie bawić i jak pomagać rodzicom podczas prac w gospodarstwie rolnym.

Reklamy

Przestrzegali przed kontaktami z osobami nieznajomymi, oraz przygodnymi znajomościami zawieranymi zarówno w wirtualnym jak i w realnym świecie.

Policjanci poruszyli także tematykę bezpieczeństwa na drodze, nieostrożnym wejściem na jezdnię, w tym bezpośrednio przez jadący pojazd, przebieganiem przez jezdnię. Wskazali także, jak ważna jest rola elementów odblaskowych w zwiększaniu widoczności. Uczestników spotkania poinformowano także o zmianach w przepisach Ustawy prawo o ruchu drogowym, które obowiązują od 1 czerwca 2021 roku.

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


Zobacz też:

Bitwa nad Bugiem 4 lipca w gminie Hrubieszów

Bitwa nad Bugiem 4 lipca w gminie Hrubieszów

LubieHrubie na Instagramie