Powiat hrubieszowski: Są winni, ale nie zostali skazani

Jak informuje Kronika Tygodnia, Józef Kuropatwa i Leszek Czerwonka nie stracą zajmowanych obecnie stanowisk i pełnionych funkcji.

Reklamy

Gazeta i jej portal internetowy poinformowały, że Sąd Apelacyjny w Lublinie uznał byłego starostę hrubieszowskiego i wicestarostę za winnych zarzucanych im czynów, ale z uwagi na niski stopień szkodliwości społecznej – warunkowo umorzył postępowanie karne na 1 rok, tytułem próby.

Więcej na portalu kronikatygodnia.pl »

Reklamy

(źródło: kronikatygodnia.pl)

­

 

Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadziła w 2017 roku wielowątkowe śledztwo dotyczące szeregu nieprawidłowości, do jakich miało dojść w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie i Powiatowym Zarządzie Dróg w Hrubieszowie.

Wobec Józefa Kuropatwy i Leszka Czerwonki prokurator zastosował jednakowe środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych oraz poręczenia majątkowe w wysokości po 25 000 zł.

Jednym z wątków śledztwa był fakt uzyskania ze środków Unii Europejskiej przez Starostwo Hrubieszowskie dofinansowania projektu przebudowy drogi powiatowej Adelina-Mircze-Kryłów za pomocą poświadczających nieprawdę dokumentów, w wyniku czego Urząd Marszałkowski w Lublinie wypłacił tytułem tego dofinansowania Starostwu nienależną kwotę w wysokości 4 068 669 zł.

Po zgromadzeniu obszernego materiału dowodowego prokurator wydał w dniu 29 września 2017 r. postanowienia o przedstawieniu zarzutów.

O śledztwie pisaliśmy w 2017 roku:

Zarzuty i środki zapobiegawcze dla kierownictwa Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie

­

 


Zobacz też:

Prokuratura Okręgowa: Zawieszenie w czynnościach służbowych Starosty i Wicestarosty Hrubieszowskiego utrzymane w mocy przez Sąd

Hrubieszów: Starostowie muszą poczekać