25 czerwca 2024

Uroczystości patriotyczne przy pomniku w Rogalinie

Minęło już 76 lat od napaści bolszewików na Polskę. Właśnie z okazji tej rocznicy odbyła się uroczystość patriotyczna przy pomniku w Rogalinie.

Reklamy


Komendant Gminny OSP w Horodle p.Piotr Szymusiak i poczty sztandarowe Zespołu Szkół w Strzyżowie poprowadziły chcących uczcić tą rocznicę pod pomnik.

Na uroczystość przybyły poczty sztandarowe i delegacje: ZS w Horodle, OSP Strzyżów, OSP Horodło, OSP Liski, OSP Bereźnica, ZS w Strzyżowie, Radni Gminy Horodło na czele z Wójtem Gminy Horodło p.Krzysztofem Bożkiem, oraz przedstawiciele władz gminnych, powiatu i służb mundurowych Straży Granicznej i Policji, delegacja Nadleśnictwa Strzelce, dyrektor Biblioteki Publicznej w Strzyżowie, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Strzyżowie, a także nauczyciele, uczniowie, okoliczni mieszkańcy.

Reklamy

Ksiądz proboszcz Bogdan Bejgier wraz z wikariuszem ks.K. Wawszczakiem, odprawił mszę podkreślając w swym kazaniu wagę podtrzymywania tej pięknej patriotycznej tradycji. Młodzież gimnazjalna przygotowała z tej okazji wzruszający montaż słowno – muzyczny. Młodzi uczniowie pokazali swoją postawą, że jest to ważna rocznica również dla nich.

„Za nasze dziś oddali swoje jutro” – Poległym należy się za to wielki szacunek. Jego wyrazem były piękne wieńce złożone przy pomniku, słowa pana Wójta K.Bożka i Starosty Hrubieszowskiego p. Józefa Kuropatwy wypowiedziane przy tej pamiątce męczeństwa.

Reklamy

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w uroczystości!


Galeria na stronie ZS w Strzyżowie

http://www.zsstrzyzow.superszkolna.pl