19 kwietnia 2024

Werbkowice: 34-latek z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów dachował oplem (ZDJĘCIA)

Policjanci zatrzymali 34-latka z gminy Werbkowice, który jechał oplem i dachował. Mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu.

Hrubieszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że 34-letni mieszkaniec gminy Werbkowice, który posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami – wsiadł nietrzeźwy za kierownicę osobowego opla.

Funkcjonariusze sprawdzili trasę, którą miał poruszać się mężczyzna. W pewnym momencie zauważyli opisywany pojazd marki Opel leżący na dachu. Pojazd miał wybitą przednią szybę, a w środku nie było nikogo. Ślady pozostawione przez kierowcę zaprowadziły policjantów do miejsca zamieszkania 34-latka.

Mężczyzna był pod wyraźnym działaniem alkoholu i posiadał obrażenia ciała. Pobrano od niego krew do badań, aby stwierdzić jego stan trzeźwości.

Mieszkaniec gminy Werbkowice usłyszał zarzuty złamania sądowego zakazu za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku jeśli okaże się, że 34-latek był nietrzeźwy podczas kierowania pojazdem – kara będzie wyższa.

­

(źródło: KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Inspekcja w OSP Teptiuków (ZDJĘCIA)

Inspekcja w OSP Teptiuków (ZDJĘCIA)