17 czerwca 2024

Wiszniów: Redaktor sportowy Onet.pl gościem specjalnym w szkole podstawowej

Dnia 9 listopada, na zaproszenie pana Pawła Pacaja, naszą szkołę odwiedził pan Wojciech Demusiak – dziennikarz i redaktor sportowy z Grupy Onet.pl S.A.

Reklamy

     

Pochodzący z Mircza absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, jest autorem licznych artykułów i wywiadów ze znanymi postaciami ze świata sportu. Był wysłannikiem redakcji Onet.pl m.in. podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, Euro 2012, MŚ i ME w piłce ręcznej mężczyzn i kobiet.
     

Pan Wojtek przybliżył dzieciom pracę dziennikarza, ciekawie opowiadając o imprezach sportowych, w których uczestniczył jako redaktor. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób przeprowadza się wywiad, jak wygląda konferencja prasowa, jakie gadżety są niezbędne w pracy dziennikarskiej oraz czy w tym zawodzie potrzebna jest znajomość języka obcego.
     

Reklamy

Na koniec spotkania zwycięzcy konkursu pt. „Zadaj pytanie dziennikarzowi” (Martyna Powęska, Natalia Tomczuk, Klaudia Jędra, Oliwia Jędra i Sebastian Jędra) zadawali swoje pytania dotyczące pracy dziennikarskiej.
     

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe upominki jakie otrzymaliśmy przy okazji wizyty pana redaktora Wojciecha Demusiaka. Szkoła otrzymała koszulkę z autografem Krzysztofa Lijewskiego, piłkę ręczną z autografami szczypiornistów naszej narodowej reprezentacji oraz gadżety sportowe dla dzieci.

Reklamy

 

Źródło: Paweł Pacaj