18 lipca 2024

10 tysięcy paczek papierosów w domu

Ponad 10 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli chełmscy policjanci. Kontrabanda przechowywana była na terenie posesji przez 26-letnią kobietę. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 140 tysięcy złotych.

Reklamy

Wczoraj po południu policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy realizując posiadane informacje przeszukali budynek mieszkalny jednej z posesji na terenie gminy Kamień. W pokoju ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że jest ich ponad  10 tys.  paczek.

Jak ustalili funkcjonariusze należały one do 26- letniej mieszkanki tej posesji. Bezakcyzowe wyroby zostały zabezpieczone. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 140 tysięcy złotych.

Reklamy

Kobieta najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat trzech.


źródło i fot. KMP Chełm (E.C.)

Reklamy