58-latek wjechał ciągnikiem wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę – zginął na miejscu (ZDJĘCIA)

58-latek wjechał ciągnikiem rolniczym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wprost pod lokomotywę. Mężczyzna zginął na miejscu wypadku.

Reklamy

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj, około godziny 16, na znajdującym się pomiędzy polami uprawnymi, niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Zarudziu w gminie Nielisz.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierowca ciągnika rolniczego marki Ursus, z doczepionym rozrzutnikiem, jechał polną drogą. Zbliżając się do przejazdu kolejowego, oznaczonego znakiem STOP oraz znakiem świętego Andrzeja, nie zatrzymał się i wjechał wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę.

Reklamy

Po zderzenie pojazdów, maszynista natychmiast zatrzymał się i wezwał pomoc. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować życia 58-letniemu mieszkańcowi gminy Nielisz, który zmarł na miejscu wypadku.

61-letni maszynista z powiatu chełmskiego był trzeźwy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że maszynista sygnalizował zbliżanie się do przejazdu, jednak traktorzysta z niewyjaśnionych obecnie przyczyn nie zareagował. Ustalono również, że ciągnik, którym poruszał się 58-latek nie był ubezpieczony, nie posiadał również ważnych badań technicznych.

Policjanci pracowali na miejscu pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego z zakresu wypadków drogowych. Ciało 58-latka zostało przewiezione do zakładu patomorfologii w celu wykonania badań.

Policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia.

­

(info i fot. KMP Zamość)


Zobacz też:

Iveco uderzył w audi. 47-letni kierowca osobówki zginął na miejscu – ZDJĘCIA

Iveco uderzył w audi. 47-letni kierowca osobówki zginął na miejscu – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie