78-letnia piesza zginęła potrącona przez Seata

Policjanci z Zamościa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj w Łabuniach. 78-letnia piesza zginęła potrącona przez osobowego Seata. Policjanci apelują o szczególną rozwagę i ostrożność na drodze.

Reklamy

 

Wypadek miał miejsce wczoraj po godzinie 16.00 w Łabuniach na ulicy Zamojskiej. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 78-letnia mieszkanka Łabuń, najprawdopodobniej weszła na jezdnię w odległości kilku metrów od oznakowanego przejścia dla pieszych, wprost pod jadącego w kierunku Tomaszowa Lubelskiego  seata. Tym autem kierował 35-letni mieszkaniec gm. Adamów.

Piesza mimo natychmiast podjętej reanimacji, zmarła. Kierowca seata był trzeźwy.

 

Policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze zarówno przez pieszych jak i kierowców. Jesienno-zimowa aura sprzyja niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Wcześnie zapadający zmrok utrudnia widoczność na drodze. Kolory stają się słabiej zauważalne, a ubrani w ciemne ubrania piesi nie wyróżniają się na tle jezdni. Tak ubrany pieszy nieświadomie ryzykuje swoim życiem lub zdrowiem.

Dlatego też tak ważne jest, szczególnie w tym okresie korzystanie z elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym. Pamiętajmy, że stosowanie elementów odblaskowych zwiększa widoczność pieszego. Zakup odblasku to niewielki wydatek, a może uratować życie!

 

 

źródło: KMP Zamość