Awanse i odznaczenia w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej

13 listopada 2015 roku o godzinie 13.00 w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w Chełmie odbył się uroczysty apel z okazji narodowego Święta Niepodległości. Podczas uroczystości gen. bryg. SG Wojciech Skowronek – Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w obecności kadry kierowniczej NOSG, wręczył odznaczenia, wyróżnienia oraz akty mianowania na kolejne stopnie służbowe.

Reklamy


Z okazji narodowego Święta Niepodległości Minister Spraw Wewnętrznych nadała Medale za Zasługi dla Straży Granicznej dwudziestu funkcjonariuszom Nadbużańskiego Oddziału SG. Odznaką Straży Granicznej, nadawaną przez Komendanta Głównego SG, uhonorowano czternastu funkcjonariuszy. Odznakę tę funkcjonariusz może otrzymać za znaczące osiągnięcia w służbie. Honorową Odznakę Nadbużańskiego Oddziału SG nadano 55 funkcjonariuszom.

Ponadto na kolejne stopnie służbowe zostało mianowanych 19 oficerów, 182 chorążych i 296 podoficerów.

Reklamy

Komendant NOSG gen. bryg. SG Wojciech Skowronek pogratulował odznaczonym i awansowanym. Przypomniał również, że świętujemy nie tylko odzyskanie niepodległości, ale również, że 11 listopada jest Dniem Służby Cywilnej i zarazem Dniem Pracownika Straży Granicznej.

Z tej okazji Komendant Nadbużańskiego Oddziału SG złożył wszystkim pracownikom serdeczne życzenia i podziękowania za rzetelną pracę.źródło i fot. NOSG