22 maja 2024

Diego rozkochał ją w sobie… Straciła 32 tysiące

54-letnia kobieta, na portalu społecznościowym otrzymała zaproszenie do grona znajomych od „Diego Ricardo”, który podawał się za będącego na misji w Syrii wojskowego lekarza. Znajomość wkrótce przeniosła się na platformę internetowego komunikatora…

54-letnia mieszkanka gminy Wohyń padła ofiarą oszusta. Na portalu społecznościowym otrzymała zaproszenie do grona znajomych od nieznajomego, podającego się za „Diego Ricardo” – mieszkającego w Wielkiej Brytanii wojskowego chirurga, obecnie przebywającego na misji w Syrii. Znajomy zaproponował, aby wymienili się numerami telefonu i rozpoczęli korespondencję za pomocą popularnego komunikatora.

W trakcie niemal półrocznej korespondencji „Diego” zapewniał, że się zakochał i po powrocie z Syrii chce z 54-latką założyć rodzinę i wspólnie zamieszkać w Polsce.

Kobieta miała pomóc odejść mu na wojskową emeryturę. W tym celu, za pomocą komunikatora, złożyła stosowny wniosek o zezwolenie na odejście „Diego” ze służby. W piśmie, którego wzór wcześniej otrzymała od  mężczyzny, 54-latka zawarła wszystkie swoje dane i przesłała je do dowódcy. W odpowiedzi otrzymała informację, że potrzebne jest wykupienie zaświadczenia o emeryturze za kwotę 3 tys. euro. Kobieta nie dysponowała takim środkami i zaproponowała przesłanie 400 euro. Dowództwo przystało na propozycję. „Diego” oczywiście zapewniał, że wszystkie pieniądze odda, gdy tylko przejdzie na zasłużoną emeryturę i pojawi się w Polsce.

Wkrótce okazało się, że 54-latka musi wnieść dodatkową opłatę. Łącznie, pod różnymi pretekstami, oszuści wyłudzili od niej 8 przelewów. Kiedy o wszystkim opowiedziała rodzinie, została uświadomiona, że padła ofiarą oszusta.

W sumie kobieta straciła 32 tys. złotych. Jak tłumaczyła policjantom – „Diego rozkochał ją w sobie i robiła wszystko, by sprowadzić go do Polski”.

­

(źródło: KPP Radzyń Podlaski, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

O krok od tragedii! Ominął zapory i wjechał w jadący pociąg [ZDJĘCIA, WIDEO]

O krok od tragedii! Ominął zapory i wjechał w jadący pociąg [ZDJĘCIA, WIDEO]