23 maja 2024

Gmina Hrubieszów: Wakacje z programem „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Już po raz ósmy na terenie gminy Hrubieszów zorganizowane zostały wakacje dla dzieci z terenu gminy Hrubieszów pod hasłem Wakacje 2013 – Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Organizacja tego przedsięwzięcia była możliwa tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności lokalnej, w szczególności pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz osób prowadzących świetlice wiejskie, duże zaangażowanie wykazują również nauczyciele i wychowawcy.

To między innymi dzięki ich pomocy aż 512 dzieci wypoczywało w dwunastu miejscowościach z terenu gminy Hrubieszów w okresie wakacyjnym w zorganizowanych pięciodniowych dziennych turnusach.

W każdej z tych miejscowości oprócz jednodniowej wycieczki zorganizowano różnego rodzaju gry i zabawy, których inspiracją były m. in. propozycje konkursowe kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Ponadto w dziewięciu miejscowościach zorganizowane zostały eliminacje do konkursu „Czas na talent”, którego finał odbędzie się we wrześniu podczas pikniku rodzinnego.

Wypoczynek dofinansowany był ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom, natomiast pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hrubieszowie koordynowali działania w poszczególnych miejscowościach.

 

Stefankowice

Sprawozdanie z akcji lato Zachowaj Trzeźwy Umysł w dniach 1.07.2013r. – 3.07.2013r:

Pobierz sprawozdanie

 

Ślipcze

Zajęcia świetlicowe dla uczniów Szkoły Podstawowej

Pobierz sprawozdanie

Galeria »

 

Mieniany

Sprawozdanie z realizacji wypoczynku letniego

Pobierz sprawozdanie

Galeria »

 

Dąbrowa

Pobierz sprawozdanie

Galeria »

 

Husynne

Sprawozdanie z przebiegu akcji letniej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” – 2013 r.

Pobierz sprawozdanie

Galeria »

 

źródło: GOPS Hrubieszów