25 czerwca 2024

Granica: Straciła papierosy, gotówkę i samochód

Sławatycze: Kontrabandę o wartości ponad 16 tys. zł oraz przystosowany do przemytu samochód zajęli funkcjonariusze Służby Celnej.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (04.11.) na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Sławatyczach. We wczesnych godzinach porannych na przejście graniczne wjechał bus z białoruskimi numerami rejestracyjnymi. Za kierownicą pojazdu siedziała 24-letnia obywatelka Białorusi – Natalia F. Funkcjonariusz celny podjął decyzję o skierowaniu samochodu do kontroli szczegółowej. W progu, w podłodze, w zbiorniku na paliwo oraz licznych skrytkach celnicy znaleźli prawie 1,5 tys. paczek papierosów różnych marek.

Kierująca pojazdem 24-latka wyjaśniła, że towar jest jej własnością. Przyznała się też do jego ukrycia. Kobieta odmówiła składania bardziej szczegółowych wyjaśnień.

Reklamy

Mundurowi postawili Białorusince zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Jako dowód w sprawie oprócz papierosów celnicy zajęli przystosowany do przemytu samochód o wartości około 8 tys. zł. Celnicy zabezpieczyli też 500 zł na poczet grożącej przemytniczce kary.

Postępowanie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

Reklamy

 

Info i fot. SCRP