Gwiazdy w Dołhobyczowie

W sobotę 25 sierpnia po raz pierwszy w historii na wschodniej granicy UE w Dołhobyczowie i Uhrynowie odbędzie się koncert pojednania „Europejski most – Granica 803” z udziałem znanych zespołów z Polski i Ukrainy.

Reklamy

Koncert odbędzie się w ramach IV Transgranicznych Dni Dobrosąsiedztwa, organizowanych przez „Fundację kultury duchowej pogranicza” oraz „Akademię Młodzieży Ukraińskiej”.

Unikalność koncertu polega na tym, że po raz pierwszy w historii scena ustawiona będzie dokładnie na samej granicy. W trakcie koncertu wystąpią razem polscy i ukraińscy wykonawcy. Koncert na granicy ma pełnić rolę symbolu pojednania i braterstwa, sprzyjać rozwojowi integracji europejskiej, szczególnie ważnej w regionie przygranicznym, w ramach poszerzenia strefy Schengen oraz w kontekście przygotowań do Euro 2012.

Koncert odbędzie się dzięki wsparciu Prezydentów Polski i Ukrainy, sprzyjają: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Powiat Sokalski, Rada Powiatu w Sokalu, Młodzieżowa komisja Diecezji Sokalskiej UGKK, Ukraiński Uniwersytet Katolicki, Komenda Główna Straży Granicznej Polski i Ukrainy, Ambasada Ukrainy w Polsce, Ambasada Polski w Ukrainie, Instytut Polski w Kijowie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Województwo lubelskie, Województwa lwowskie i wołyńskie, Związek proeuropejskich organizacji Ukrainy.

Wystąpią:
– De Press
– Voo Voo
– Habakuk
– Zakopower
– Wojciech Waglewski i Maciej Maleńczuk

Ukraina:
– Vopli Vidopliasova (Kijów)
– Haydamaky (Kijów)
– Mad Heads XL (Kijów)
– Viy (Kijów)
– Flyzzza (Łuck)

Całość ma poprowadzić Małgorzata Kożuchowska, impreza odbędzie się pod patronatem TVP1 i TVP2 oraz RMF FM.

ZAPRASZAMY !!!