KWP: Majowy weekend na drogach Lubelszczyzny

Na drogach naszego województwa, podczas majowego weekendu, doszło do 21 wypadków, w których 7 osób poniosło śmierć. Obrażenia w tych wypadkach odniosły 22 osoby. Funkcjonariusze zatrzymali 125 nietrzeźwych kierowców.

Reklamy

 

Dla policjantów ruchu drogowego każdy długi weekend to czas intensywnej pracy.  Mundurowi przez ostatnie dni dbali o bezpieczeństwo podróżujących, kontrolowali m.in. prędkość, sposób przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i stan trzeźwości kierujących.

Pomimo dużej liczby policyjnych patroli i częstych kontroli, licznych apeli do kierowców o ostrożną jazdę – zgodną z przepisami i zdrowym rozsądkiem nie brakowało osób bagatelizujących prawo. Prędkość, brawura, brak wyobraźni, jazda w stanie nietrzeźwości to główne grzechy popełniane przez kierowców na drogach Lubelszczyzny.

Od 27 kwietnia doszło do 21 wypadków, w których śmierć poniosło 7 osób, a 22 odniosły obrażenia.  Policjanci zatrzymali 125 nietrzeźwych kierujących. Podczas ubiegłorocznej majówki, która trwała krócej, w okresie 28.04 -3.05,  doszło do 17 wypadków, w których rannych zostało 20 osób, a 5 poniosło śmierć.

 

(źródło i fot. KWP Lublin / R.L.R.)