Lublin: Rozbój z kijem baseballowym

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia odpowie trzech 18-letnich mieszkańców Lublina. Jeden z napastników trzymając w ręku kij baseballowy podszedł do 2 nieletnich chłopców, którzy jeździli rowerami na terenie skateparku przy ul. Rycerskiej. Zagroził, że jeśli nie oddadzą rowerów to ich pobije. Jednego z nich uderzył ręką w głowę i brzuch.

Reklamy

Do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia doszło w piątek przed godziną 17.00. Jeden ze sprawców trzymając w ręku kij baseballowy podszedł do dwóch nieletnich chłopców, którzy jeździli rowerami na terenie skateparku przy ul. Rycerskiej. Zagroził, że jeśli nie oddadzą rowerów to ich pobije. Jednego z nich uderzył ręką w głowę i brzuch. Pokrzywdzeni w obawie o własne życie oddali mu swoje rowery. Sprawca przez ogrodzenie przekazał je swoim dwóm kompanom.
 
Po chwili znów ruszył w kierunku nieletnich i tym razem zaproponował im wykupienie swoich jednośladów. Chłopcy uzbierali 25 złotych i przekazali je rozbójnikowi.
 
Na teren skateparku przyjechał patrol policji, który otrzymał zgłoszenie, o grupie osób która zaczepia chłopców na rowerach. Jeden z pokrzywdzonych nieletnich powiedział policjantom co się stało. Policjanci z VII komisariatu ustalili rysopisy i natychmiast ruszyli za sprawcami. Po kilku minutach podczas penetracji przyległego terenu zatrzymali 3 sprawców. Okazali się nimi trzej 18-latkowie. Przy jednym z nich policjanci znaleźli skradzione 25 złotych.
 
18-latkowie usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dziś zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Za to przestępstwo grozi kara do 15-lat pozbawienia wolności.   
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (AF.)