27 maja 2024

Ogród Botaniczny UMCS zaprasza na niedzielny spacer z przewodnikiem

Zapraszamy na ostatni w tym sezonie tematyczny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS. Podczas spotkania będzie można poznać najciekawsze miejsca jesiennego Ogrodu oraz urok jego październikowych drzew i kwiatów jesieni.

 
Będzie to również okazja, aby dowiedzieć się, dlaczego przebarwiają się i opadają liście, jaka jest roślinna strategia przetrwania zimy, jaki wpływ na organizm ludzki mają jesienne barwy, dlaczego bóg wegetacji schodzi do podziemia, na czym polega obieg energii w przyrodzie, a także jak uniknąć depresji sezonowej i doczekać wiosny w dobrej formie.

Przewodnik – mgr inż. Ryszard Sawicki będzie czekał na Państwa od godz. 12.45 przy wejściu do Ogrodu znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 13.00, czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby – niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS – nie wnoszą dodatkowej opłaty.

SPACER Z PRZEWODNIKIEM 
5.10.2014. (NIEDZIELA)
JESIENNE OBLICZE OGRODU – PORA ZBIORÓW I KOLORÓW

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl lub telefonicznie pod numer: 81 743 49 00.