13 czerwca 2024

Okradła znajomą, która chciała pomóc i wynajęła jej pokój

Nawet 5 lat więzienia może grozić 46-latce z Zamościa podejrzanej o kradzież pieniędzy i biżuterii. Kobieta okradła 49-latkę, która okazała jej dobre serce wynajmując pokój, kiedy miała problemy finansowe.

Reklamy

 

W sobotę 49-letnia mieszkanka Zamościa powiadomiła o kradzieży pieniędzy i biżuterii przez znajomą, której wynajmowała pokój w swoim mieszkaniu.

Wyjaśniła, że kobieta miała problemy finansowe i dlatego pomogła jej. Jednak lokatorka okazała się być osobą nieuczciwą, ponieważ z pokoju, w którym były rzeczy osobiste właścicielki mieszkania, zabrała pieniądze w kwocie blisko 2000 zł.

Reklamy

Kiedy właścicielka dowiedziała się o kradzieży, zażądała zwrotu pieniędzy i poprosiła lokatorkę o opuszczenie mieszkania. Nieuczciwa znajoma wyprowadziła się, jednak z mieszkania razem z nią zniknęła również złota i srebrna biżuteria oraz akcesoria komputerowe.

Policjanci ustalili miejsce przebywania 46-latki. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do komendy. Wczoraj usłyszała zarzuty kradzieży pieniędzy oraz biżuterii na łączną kwotę prawie 4 tys. zł. Przyznała się do kradzieży wyjaśniając szczegóły swojego postępowania.

Reklamy

Policjanci pracują nad odzyskaniem skradzionego mienia, a 46-latka odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KMP Zamość