25 czerwca 2024

Papierosy o łącznej wartości ponad 250 tys. zł. w osobowym mercedesie i kolejowym ładunku drewna

W ostatnich dniach funkcjonariusze celni wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej udaremnili przemyt papierosów o wartości ponad 250 tys. zł.

Reklamy

W czwartek (13.03) funkcjonariusze z komórki dozoru bialskiego urzędu celnego wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej ze Sławatycz zatrzymali na jednej z dróg lokalnych w miejscowości Mościce Dolne osobowego mercedesa na białoruskich numerach rejestracyjnych. Samochodem podróżowało dwóch obywateli Białorusi. Już po wstępnych oględzinach pojazdu mundurowi zauważyli ślady manipulowania przy podłodze mercedesa. Funkcjonariusze zdecydowali o doprowadzeniu pojazdu do pobliskiej jednostki Straży Granicznej, gdzie został dokładnie sprawdzony. W przekonstruowanej podłodze mercedesa znaleziono ponad 4,2 tys. paczek papierosowej kontrabandy, o wartości ok. 50 tys. złotych.

Zarzut przemytu papierosów usłyszał 38-letni kierowca samochodu. Mężczyzna stracił nie tylko przewożony nielegalnie towar, ale też przystosowane do przemytu auto. Na poczet grożącej przemytnikowi kary funkcjonariusze zabezpieczyli 12 tys. zł.

Reklamy

Dzień później, w piątek (14.03) funkcjonariusze z komórki dozoru bialskiego urzędu celnego, tym razem wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Terespola, udaremnili przemyt 18,5 tys. paczek papierosów. Papierosy znaleźli podczas kontroli pociągu towarowego jadącego z Białorusi do Polski. W jednym z wagonów, pod warstwą drewna, ukrytych było  37 owiniętych czarną folią pudeł. Po ich rozpakowaniu okazało się, że w każdym z nich znajduje się po 500 paczek papierosów Fest z zagranicznymi znakami akcyzy. Wartość nielegalnego towaru to ponad 200 tys. złotych.

Postępowanie w obu sprawach prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

Reklamy

 

Info i fot. SCRP, NOSG