12 kwietnia 2024

PGE i młodzież szkolna wspólnie sadzą drzewka

HrubieszówPowiat hrubieszowski

Jak bardzo istotne jest zachowanie odpowiedniej odległości drzew i gałęzi od linii energetycznych, wielu mieszkańców Polski przekonało się w połowie października. Pierwsze opady śniegu oblepiły liście, a obciążone gałęzie i drzewa przewracały się na przewody i słupy.

***

Rejonowy Zakład Energetyczny w Hrubieszowie przekazał gminom ponad 3 tysiące drzewek, które zostały posadzone przez uczniów szkół podstawowych.

Jak bardzo istotne jest zachowanie odpowiedniej odległości drzew i gałęzi od linii energetycznych, wielu mieszkańców Polski przekonało się w połowie października. Pierwsze opady śniegu oblepiły liście, a obciążone gałęzie i drzewa przewracały się na przewody i słupy. Zakłady Energetyczne regularnie prowadzą wycinkę drzew, która ma zapobiec takim sytuacjom.

Sadzenie drzewek to już tradycja dla RZE w Hrubieszowie, gdzie co roku gminom przekazywane są sadzonki drzew według ich zapotrzebowania. Dodatkowo, co roku w innej gminie i innej szkole organizowane jest wspólnie z uczniami sadzenie drzewek, w którym zwykle chętnie uczestniczą również przedstawiciele gminy.

– Obowiązek wycinki drzew nie jest dla energetyków szczególną przyjemnością, zwłaszcza że często odbywa się w trudnych warunkach pogodowych lub na bardzo ciężkim terenie. Mimo wszystko staramy się zrekompensować to, sadząc kolejne drzewka. Cieszę się, że dzięki zainteresowaniu szkół udaje nam się zaszczepić tym uczniów z wielu gmin naszego regionu. – mówi Dariusz Fornal – Dyrektor RZE w Hrubieszowie.

W tym roku wspólne sadzenie drzew miało miejsce w Podhorcach gmina Werbkowice. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy gminy wspólnie z przedstawicielami Rejonowego Zakładu Energetycznego w Hrubieszowie posadzili na terenie szkoły 250 sadzonek drzewek. Prace pod okiem Dyrektorki Szkoły, Wójta Gminy Werbkowice i Dyrektora RZE w Hrubieszowie przebiegały wyjątkowo sprawnie i szybko. Całość zwieńczyło ognisko, a wspólnie pieczone kiełbaski po dobrze wykonanej pracy smakowały wybornie.

***

info:
Wójt Gminy Werbkowice – Leszek Bojko
Dyrektor Szkoły w Podhorcach – Małgorzata Wojturska
Dyrektor RZE w Hrubieszowie – Dariusz Fornal

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »
_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009