Pijany, bez prawa jazdy spowodował wypadek

Wczoraj w miejscowości Rudnik w powiecie krasnostawskim, 30-letni kierowca Audi doprowadził do czołowego zderzenia z osobową Hondą. Jak się okazało, 30-latek nie miał prawa jazdy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Reklamy


Wczoraj około godziny 14:00 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Rudnik.

Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem Audi 30-letni mieszkaniec miejscowości Staw Ujazdowski, na łuku drogi nie zachował należytej ostrożności. Stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącą Hondą, którą kierował 38-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyźni podróżowali sami.

Policjanci na miejscu przebadali ich alkomatem, okazało się, że 30-letni kierowca Audi ma 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kierujący Hondą był trzeźwy. Obydwaj trafili do szpitala. Po badaniach lekarskich okazało się, że kierujący Audi doznał złamania nogi i urazu głowy. Podróżujący Hondą nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci ustalili, iż 30-latek był wcześniej karany za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.źródło i fot. KPP Krasnystaw