26 maja 2024

Potrzebowali natychmiastowej pomocy. Wywrotka dwóch kajaków na Bugu

Na rzece Bug doszło do wywrotki 2 kajaków. Zgłoszenie o czwórce kajakarzy, którzy pilnie potrzebują pomocy przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Rzeka graniczna Bug słynie ze wspaniałych walorów przyrodniczych, przyciągając amatorów aktywnego wypoczynku. Decyzja o spływie kajakowym podczas tegorocznej majówki okazała się brzemienna w skutkach dla czwórki kajakarzy.

2 maja br. na rzece granicznej Bug – w rejonie miejscowości Wołczyny, w powiecie włodawskim – doszło do wywrotki 2 kajaków. Dyżurny PSP we Włodawie przekazał zgłoszenie o czwórce kajakarzy, którzy pilnie potrzebują pomocy.

Patrol funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Zbereżu, realizujący zadania na jednostce pływającej, niezwłocznie udał się we wskazany rejon.

Na szczęście – Kajakarze przytomnie trzymali się konaru drzewa, aby nie porwał ich wartki nurt rzeki.

Współpracując z włodawskimi strażakami, pogranicznicy sprawnie przeprowadzili akcję wyciągnięcia osób z wody na pokład łodzi patrolowej SG.

„Rozbitkowie” nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. Zostali przez funkcjonariuszy podwiezieni do najbliższego punktu wodowania łodzi. Patrol SG przyholował również kajaki w miejsce rozpoczęcia spływu. „Wodna przygoda” zakończyła się dla turystów szczęśliwie – chłodną kąpielą oraz przemoczonymi rzeczami.

Granica rzeczna RP ochraniana przez NOSG ma długość niemal 400 km.


info i fot. NOSG / RK


Zobacz też:

BMW X3 zostało w Zosinie!

BMW X3 zostało w Zosinie!


Zerknij na Instagram →