23 maja 2024

Poważne obrażenia kobiety, która wjechała w linę holowniczą

30-latka wjechała osobowym Oplem w stalową linę, którą ciągnik rolniczy holował koparkę. Kobieta, z poważnymi obrażeniami ciała, została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

 

We wtorek rano, łukowscy policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło w Bystrzycy na drodze wojewódzkiej nr 808.

Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że samochód marki Opel Corsa, kierowany przez 30-letnią mieszkankę gminy Adamów, wjechał w stalową linę, za pomocą której ciągnik rolniczy holował koparko – ładowarkę.

Ciągnik i holowana koparko – ładowarka, wjechały na skrzyżowaniu z drogi podporządkowanej. W tym czasie Opel uderzył w „rozciągniętą” pomiędzy nimi stalową linę.

Przy użyciu sprzętu specjalistycznego ranna kobieta została wydostana z auta. Z poważnymi urazami, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował ją do szpitala.

Prowadzący postępowanie ustalają szczegóły i okoliczności wypadku. Sprawdzają, w jaki sposób oznakowane były ciągnik i koparko – ładowarka oraz czy używany hol był zgodny z obowiązującymi przepisami.

 

(źródło i fot. KPP Łuków)