14 kwietnia 2024

Przebieg pracy nad Programem Rozwoju Turystyki w gminie Hrubieszów

Wypracowanie Programu Rozwoju Turystyki Gminy Hrubieszów było celem wspólnych spotkań zespołu partycypacyjnego składającego się z mieszkańców gminy w ramach ogólnopolskiego projektu „Decydujmy Razem”.

Praca nad programem obejmowała sześć spotkań, ostatnie 15 października br. i konsultacje społeczne w dniach 19.08.2012 – 27.09.2012, które  odbywały się poprzez wyłożenie dokumentu w Urzędzie Gminy, umieszczenie informacji na stronie internetowej Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach i przez organizację stoiska konsultacyjnego przy sklepach w przykładowych miejscowościach: Masłomęcz, Kobło, Stefankowice, Moniatycze, Teptiuków, Dziekanów, Obrowiec, Czerniczyn, Mieniany, Czumów, Kosmów.

Podczas tych spotkań animatorki partycypacji spotkały się z ok. 400 osobami, wydano ok. 1100 kart bezpośrednio osobom odwiedzającym stoisko. Niewiele osób chciało wypełnić karty na miejscu, znaczna większość deklarowała wypełnienie karty w domu, na spokojnie. Karty dostępne były również w Urzędzie Gminy, bibliotekach, sklepach, świetlicach wiejskich na terenie gminy. Łącznie wydano 2009 kart z czego wróciło na dzień na dzień 27 września 2012 r. ok. 362 szt. oraz 2 opinie wysłane przez Internet.

 

Pobierz pełną informację (plik PDF)»

 

Źródło: UG Hrubieszów