Przejście w Zosinie tylko dla Ukraińców? – list czytelnika

Czy może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego przeciętny turysta nie może przekroczyć przejścia granicznego w Zosinie w normalny sposób, tylko stać w wielogodzinnej kolejce?

Reklamy

Istota sprawy: przez przejście w Zosinie od jakiegoś czasu przejeżdżają ogromne ilości busów z Ukrainy po towar do Polski, który jest rozładowywany w Zosinie, Rogalinie i Strzyżowie z Tirów na busy ukraińskie. Przeładowane busy przewożą w/w towar z powrotem na Ukrainę. W wyniku tego incydentu normalny polski podróżny, chcący przekroczyć przeście w Zosinie, musi stać w wielogodzinnej kolejce powrotnej ze względu na busy, które są przepuszczne bez kolejki, bo mają ciche przyzwolenie na wywóz towaru z Polski.

Wszystko byłoby w porządku, gdyby to było przejście towarowe i w najbliższej okolicy nie było by przejść towarowych, które znajdują się w odległości około piećdziesięciu kilometrów na północ i południe tj. Dorohusk i Hrebenne.

Może ktoś się zainteresuje problemem i przywróci normalny ruch na przejściu, które jest przejściem turystyczno – osobowym i pomoże polskim turystom na godziwe przekroczenie granicy.

 

moll

Czytelnik LubieHrubie.pl


fot. SCRP