15 lipca 2024

Region: Rozprowadzali marihuanę i amfetaminę. Wpadli w ręce policji

Policjanci znaleźli blisko 300 gramów suszu marihuany i kilkanaście gramów amfetaminy należących do pięciu mężczyzn z powiatu lubartowskiego. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania i wielokrotnego udzielania narkotyków innym osobom w tym także nieletnim.

Reklamy

Do pierwszych zatrzymań doszło w ubiegłą środę w Lubartowie. Patrolujący ulice miasta policjanci zauważyli dwóch mężczyzn wychodzących z terenu jednego z gimnazjów. Jeden z nich, 27 – latek z Lubartowa był już w przeszłości karany za posiadanie i sprzedaż narkotyków.
 
W trakcie legitymowania policjanci znaleźli przy nim niewielką ilość suszu marihuany. Jego o rok starszy kolega z gminy Lubartów nic podejrzanego przy sobie nie miał. W trakcie dalszych czynności lubartowscy kryminalni znaleźli blisko 200 gramów suszu marihuany i kilkanaście gramów amfetaminy należących do zatrzymanych mężczyzn.
 
W ciągu kolejnych dni wpadli trzej inni mężczyźni w wieku 26, 24 i 23 lat z Lubartowa i gminy Ostrówek. Również u nich policjanci znaleźli narkotyki. W sumie mundurowi zabezpieczyli blisko 300 gramów marihuany i kilkanaście gramów amfetaminy. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania i udzielania narkotyków innym osobom. Jak ustalili policjanci, jednym z klientów był nieletni -16 – latek z gminy Lubartów.
 
Decyzją Sądu Rejonowego w Lubartowie 27 – latek, który już w przeszłości był karany za przestępstwa narkotykowe trafił na 3 miesiące do aresztu. Będzie on odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy. Pozostali czterej zatrzymani zostali oddani pod dozór policji. Za posiadanie i udzielani narkotyków grozi do 8 – lat pozbawienia wolności.
 

źródło: KWP Lublin (G.P.)