19 lipca 2024

Region: Z zazdrości chciał zabić kuzyna

Lubelscy policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego o rok starszego kuzyna. Mężczyźni będąc w konflikcie spotkali się przy supermarkecie w Bełżycach. Nagle jeden z nich wyciągnął z kieszeni nóż, którym sześciokrotnie ugodził w klatkę piersiową i plecy swojego kuzyna. Pokrzywdzonemu udało się uciec do samochodu i odjechać. Sprawca został zatrzymany przez policjantów.

Reklamy

We wtorek po godzinie 22:00 dyżurny KP Bełżyce odebrał zgłoszenie o wielokrotnym ugodzeniu nożem młodego mężczyzny. 25-letni mieszkaniec Bełżyc z ranami kłutymi klatki piersiowej oraz pleców trafił do szpitala. Policjanci w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że spotkał się on ze swoim kuzynem przy supermarkecie w Bełżycach. Mężczyźni znajdowali się w konflikcie, którego przyczyną była wzajemna zazdrość o kobiety. Nagle 24-latek wyjął z kieszeni nóż, którym sześciokrotnie ugodził kuzyna w klatkę piersiową oraz plecy. Pokrzywdzonemu udało się uciec do samochodu, którym pojechał do domu, a następnie został zabrany do szpitala.
 
Policjanci już kilka godzin później zatrzymali 24-letniego mieszkańca Bełżyc. Mężczyzna ukrył się w domu matki, która schowała go w wersalce. Kobieta nie chciała wpuścić funkcjonariuszy do domu. Twierdziła, że nie ma u niej syna. 24-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był kompletnie pijany. Policjantom wyjaśnił, że nie pamięta dokładnie przebiegu całego zdarzenia. Powiedział, że nóż którym ugodził kuzyna wyrzucił do zalewu.
 
Nożownik usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Dziś zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (K.G.)