Sam zamontował butlę gazową. Wybuch zniszczył mieszkanie, dwie osoby zostały ranne

 W chwili wybuchu butli z gazem, w mieszkaniu przebywały dwie osoby. Doznały obrażeń ciała. Działania służb ratowniczych na miejscu trwały wiele godzin.

Reklamy

W piątek, około godziny 8 rano, doszło do wybuchu gazu w jednym z mieszkań na terenie Białej Podlaskiej. Kiedy służby ratunkowe dotarły na miejsce okazało się, że w wyniku eksplozji ucierpiały dwie osoby przebywające wewnątrz.

Ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynika, że około godziny przed zdarzeniem 67-letni mężczyzna dokonał samodzielnego montażu butli gazowej w swoim mieszkaniu. Do eksplozji doszło, podczas uruchamiania kuchenki przez partnerkę mężczyzny. Jej siła była tak duża, że uszkodzone zostały drzwi wewnętrzne, jak też okna a także fragmenty ścian mieszkania. Uszkodzeniu uległy też drzwi wejściowe innych mieszkań znajdujących się w tej samej klatce schodowej.

Nie było konieczności ewakuacji pozostałych mieszkańców na stałe, jednak musieli oni je opuścić na czas wykonania czynności i sprawdzenia budynku. Wszyscy mieszkańcy otrzymali też od władz miasta propozycję pomocy lokalowej.

Z ustaleń pracującego na miejscu inspektora nadzoru budowlanego wynika, że wybuch nie spowodował naruszenia konstrukcji budynku. Jedynym mieszkaniem, które nie może być użytkowane jest lokal, w którym doszło do eksplozji. Po zakończeniu czynności przez służby ratunkowe, pozostali mieszkańcy bloku mogli powrócić do swoich mieszkań.

Wyjaśniane są dokładne okoliczności zdarzenia.

­

(info i fot. KMP Biała Podlaska)


Zobacz też:

Przewoził ciasteczka z marihuaną – wpadł na blokadzie (ZDJĘCIA)

Przewoził ciasteczka z marihuaną – wpadł na blokadzie (ZDJĘCIA)