17 kwietnia 2024

Śmiertelne potrącenie pieszego

Policjanci z Zamościa wyjaśniają okoliczności wypadku jaki wydarzył się wczoraj po południu w Zwierzyńcu. 35-letnia mieszkanka gm. Zwierzyniec kierując mercedesem, potrąciła 77-letniego pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię. Zderzenie z samochodem, dla mieszkańca Zwierzyńca okazało się śmiertelne.

 

Wczoraj, kilkanaście minut po 17.00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informacje o wypadku jaki wydarzył się na ul. Dębowej w Zwierzyńcu. 35-letnia mieszkanka gm. Zwierzyniec, kierując mercedesem potrąciła pieszego, 77-letniego mieszkańca Zwierzyńca.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna wtargnął na jezdnię z pobocza, wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Zdarzenie miało miejsce w terenie zabudowanym, na nieoświetlonym odcinku drogi. Pieszy nie miał na sobie elementów odblaskowych.

 

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze zarówno przez pieszych jak i kierowców. Obecna aura a w szczególności wcześnie zapadający zmrok utrudnia widoczność na drodze.  Kolory stają się mniej zauważalne, a ubrani w ciemne ubrania piesi nie wyróżniają się na tle jezdni. Tak ubrany pieszy nieświadomie ryzykuje swoim życiem lub zdrowiem. Dlatego też, tak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym, ale również w terenie zabudowanym gdzie nie brakuje słabo oświetlonych ulic.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

 

 

źródło i fot. KMP Zamość