Świdnik: Kontrabanda w bagażniku. Wpadli podczas kontroli drogowej

Blisko 3000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli policjanci świdnickiej drogówki. Nielegalny towar funkcjonariusze ujawnili podczas kontroli drogowej bagażnika renault i VW. Uszczuplenie Skarbu Państwa wynosi łącznie blisko 40 tys. złotych.

Reklamy

Podczas rutynowych kontroli drogowych policjanci świdnickiej drogówki ujawnili blisko 3 tysiące wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
 
Pierwsza kontrola miała miejsce w sobotni wieczór na krajowej 12. Funkcjonariusze zatrzymali osobową Renówkę, jadącą od strony Chełma, którą kierował 34-letni mieszkaniec gm. Dorohusk. Mężczyzna poproszony o otwarcie bagażnika początkowo twierdził, że jest uszkodzone jego zamkniecie. Szybko okazało się, że powodem jego zdenerwowania jest nielegalny towar ukryty w bagażniku. Łącznie 2200 paczek papierosów różnych marek. Zarówno kierowca jak i jego młodszy pasażer trafili do policyjnego aresztu. Przesłuchany w charakterze osoby podejrzanej 34-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu posiadania i przewożenia nielegalnego towaru na szkodę skarbu państwa.
 
Z kolei w niedziele, tuż po godz. 18.30 w miejscowości Biskupice do kontroli drogowej został zatrzymany osobowy golf, którym kierował 55-letni mieszkaniec gm. Skierniwice. Mężczyzna w miejscu na zapasowe koło miał ukryte papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie blisko 500 paczek. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Dodatkowo za brak dokumentu prawa jazdy podczas kontroli został ukarany mandatem karnym.
 
Teraz obaj kierowcy odpowiedzą przed sądem, gdzie trafi dokumentacja obu zdarzeń. Zgodnie z obowiązującym prawem obu mężczyznom grozi kara grzywny i przepadek nielegalnego towaru. Uszczuplenie podatku skarbowego z racji nieuregulowanej akcyzy wynosi blisko 40 tysięcy złotych.
 
 
źródło: KWP Lublin