22 lutego 2024

Świetlica Środowiskowa w Strzyżowie

HrubieszówStrzyżów

Reklamy

W ostatnim miesiącu w Świetlicy środowiskowej w Strzyżowie miały miejsce konkursy – „Moja Mama Czarodziejka” i „Z muzyką za pan brat!”, powstał nowy plac zabaw i sala świetlicowa, uroczyście obchodzono Dzień Dziecka.

W ostatnim miesiącu prowadzenia usługi odbyły się następujące zajęcia oraz nastąpiły „małe” zmiany:

Reklamy

„Moja Mama Czarodziejka” – konkurs plastyczny, w którym dzieci rysowały swoją mamę, tą która potrafi wyczarować wszystko, jest najpiękniejszą, idealną i najwspanialszą na świecie. Wszystkie prace naszych Małych Artystów zobaczyć można na gazetce ściennej.
„Z muzyką za pan brat !” Cała świetlica śpiewa sama ! KARAOKE !! to następne zajęcia, które odbyły się podczas realizowanej usługi – dzieci bawiły się wyśmienicie śpiewając piosenki harcerskie i towarzyskie. Koniecznie powtórzymy naukę tychże piosenek, ponieważ powoli odchodzą w zapomnienie.

Nowy plac zabaw i sala świetlicowa – w ramach środków z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich w Szkole Podstawowej w pomieszczeniu przeznaczonym na świetlicę, przeprowadzono generalny remont: położono panele podłogowe, pomalowano ściany, lamperie oraz drzwi, dokonano zakupu nowych firanek, dywanu i mebli. Panie ze świetlicy wykonały nową gazetkę ścienną. Przed szkołą powstał plac zabaw dla dzieci: huśtawki, huśtawki ważki, bujak, ławki i altanka. Wszystkich uczestników prowadzonej usługi cieszą zmiany, które nastąpiły w ostatnim czasie.

Dzień Dziecka dla uczestników świetlicy był wyjątkowy, odbył się już w nowo wyremontowanej sali świetlicowej. Wszystko jeszcze pachniało nowością. Dzieciom złożono życzenia z okazji ich święta a następnie były już tylko wesołe zabawy. W tym wyjątkowym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji: konkurs tańca na gazecie, karmienie kisielem, wyliczanka alfabetyczna, mumia egipska i wiele innych. W przerwach między konkursami była mini dyskoteka i oczywiście dla każdego uczestnika słodki poczęstunek.

info
UG Horodło

Hrubieszow LubieHrubie 2009