Święto Niepodległości w Werbkowicach

W dniu 11 listopada 2011r.w Werbkowicach odbyły się w Werbkowicach uroczystości związane z 93 Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorami obchodów tego Narodowego Święta byli: Wójt Gmin1y Werbkowice, Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach oraz Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Werbkowicach.

Reklamy

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Stanisław Burda. Po Mszy Świętej w Kościele Parafialnym odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu solistów Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego z Zamościa w składzie: Elżbieta Kozyra- sopran, Barbara Rabiega – mezzosopran, Dariusz Sobczak- bas, baryton, Tomasz Nadolski – bas.

Następnie złożono hołd wszystkim poległym w walce o wolną Polskę składając symboliczne wieńce przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Po złożeniu wieńców ks. Proboszcz Adam Siedlecki dokonał poświęcenia odnowionego amfiteatru w Werbkowicach.

Uroczystości zakończyły się w Gminnym Ośrodku Kultury częścią artystyczną w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Malicach i przemówieniem Pana Wójta Gminy Werbkowice.

***

Zdjęcia »

***

Info i foto: GOK Werbkowice