26 maja 2024

Uczciwy znalazca

O dużym szczęściu może mówić starsza mieszkanka Biłgoraja, która wczorajszego dnia zgubiła sporą ilość gotówki. Kobieta wybrała się z nią do banku, by opłacić rachunki. Gdy dotarła na miejsce, okazało się, że zagubiła torbę z wszystkimi pieniędzmi. Jeszcze tego samego dnia zgubę przyniósł na Policję uczciwy znalazca.

 

Wczoraj na komendę w Biłgoraju przyszedł mężczyzna – właściciel jednego z miejscowych sklepów. Powiadomił on policjantów, że znalazł torbę, a w niej sporą ilość gotówki. Funkcjonariusze zajęli się ustalaniem właściciela.

Jeszcze tego samego dnia, m.in. dzięki informacji przekazanych przez pracowników jednego z miejscowych banków, ustalono, że właścicielką utraconych pieniędzy jest  mieszkanka Biłgoraja. Policjanci skontaktowali się z kobietą przekazując jej dobrą wiadomość. Starsza Pani po kilku godzinach odzyskała swoją własność.

Jak ustalili mundurowi, tego dnia mieszkanka miasta wybrała się do banku by opłacić rachunki. Po drodze odwiedziła m.in. miejscowy sklep i to właśnie tam zostawiła torbę z gotówką. Kiedy dotarła do placówki bankowej, dopiero tam zorientowała się, że zagubiła pieniądze.

Starsza pani odbierając zgubę, nie kryła wzruszenia i wdzięczności wobec postawy uczciwego znalazcy.

 

 

źródło: KPP Biłgoraj