22 czerwca 2024

Wakacyjne warsztaty w Werbkowicach

Tegoroczne wakacje organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach miały charakter typowo warsztatowy. Dzieci i młodzież mogła uczestniczyć min.: w warsztatach tanecznych hip-hop prowadzonych przez Anetę Lechowicz z Zamościa.

Reklamy

Damian Fedoniuk z Terebińca poprowadził warsztaty fotograficzne, których efekty będzie można zobaczyć już wkrótce w galerii GOK, jak i na stronie Urzędu Gminy. Podczas warsztatów z rękodzieła pani Joanna Bożek tym razem wprowadziła uczestników w tajniki tworzenia witraży metodą Tiffanego oraz robienia lalek miękkich i przedmiotów użytkowych ze sznurka.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty kuglarskie poprowadzone przez Marcina Kaweckiego z Lublina oraz Bartłomieja Kuźmę z Zamościa. Podczas 3-dniowych warsztatów kuglarskich, które głównie odbywały się w hali sportowej w Werbkowicach, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, czy to dorosły czy dziecko. Można było nauczyć się żonglować (chustami, maczugami, obręczami, piłeczkami a nawet dużymi piłkami;), poznać tricki kuglarskie z wykorzystaniem flowerstick, talerzy i poi, chodzić po taśmie rozciągniętej między dwoma drzewami, jeździć na monocyklu (pozdrowienia dla dziewczynki z Hrubieszowa, która chyba przerosła mistrza;P). Młodzież mogła nauczyć się chodzić na szczudłach tradycyjnych i powerizerach, dla najmłodszych natomiast największą atrakcją było robienie dużych baniek mydlanych.

Reklamy

Gminna Biblioteka Publiczna w Werbkowicach wspólnie z I Samodzielnym Zastępem Harcerek „DĄB” z Werbkowic również zorganizowała wakacje dla dzieci, podczas których odbyły się zawody sportowe, zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe, pląsy, podchody oraz wspólne czytanie książek. Podczas wakacji dzieci i młodzież mogła także korzystać z edukacyjnych gier komputerowych w czytelni internetowej.

Reklamy

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, instruktorom oraz harcerkom i zapraszamy za rok.

Zdjęcia »

***

Info i foto:
GOK w Werbkowicach