17 kwietnia 2024

Wieczór filmowy z Milenią Fiedler oraz plenerowy pokaz filmu Czarny Mercedes

Milenia Fiedler, wybitna montażystka filmowa, wykładowczyni i rektor Szkoły Filmowej w Łodzi, spotka się w piątek 18 sierpnia 2023 na Rynku Wodnym z miłośnikami kina i sztuki filmowej. To będzie wyjątkowy wieczór filmowy 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Początek spotkania o godz. 20:00. Wstęp wolny.

Milenia Fiedler jest współautorką ponad 240 filmów fabularnych i dokumentalnych, seriali i spektakli Teatru TV. Współpracowała z takimi reżyserami, jak Andrzej Wajda, Janusz Majewski, Wojciech Marczewski, Jerzy Sturh czy Janusz Zaorski. Jest także autorką montażu filmu „Czarny mercedes” w reżyserii Janusza Majewskiego, który będzie można obejrzeć podczas festiwalowego spotkania na Rynku Wodnym. 

„Czarny mercedes” to pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść sensacyjna o miłości, zbrodni i zabójczej namiętności. Rozgrywa się w scenerii okupowanej Warszawy i Zakopanego, która została odtworzona ze szczególną starannością. W rolach głównych w filmie wystąpiła imponująca plejada gwiazd: Artur Żmijewski, Andrzej Zieliński, Maria Dębska, Aleksandar Milićević, Bogusław Linda, Marcel Sabat, Sonia Bohosiewicz, Danuta Stenka, Natalia Rybicka, Izabela Dąbrowska, Andrzej Seweryn, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Andrzej Mastalerz, Andrzej Baranowski, Przemysław Bluszcz i Antoni Królikowski.

Szczegółowe informacje, program, bilety: www.zamoscfilmfestival.pl

Organizatorami 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków: CKF „Stylowy” w Zamościu, Miasta Zamość, TVP Historia, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!”. Partnerem medialnym festiwalu jest portal lubiehrubie.pl.

Zobacz też:

11. ZFF „Spotkania z historią” – Kocha, lubi, szanuje

Zerknij na Instagram →


info, grafika: CKF Stylowy