18 kwietnia 2024

WSHE Zamość: III Targi Pracy i Edukacji i Ichoriada

Przed nami kolejna edycja akcji Ichoriada – imprezy organizowanej przez Wyższą Szkołę Humanistyczno – Ekonomiczną im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu.


W dniu 28 maja 2015 r. już po raz czwarty w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Uczelnia przeprowadzi akcję zbiórki krwi i zachęcać będzie do zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Ta inicjatywa zainaugurowana w 2012 roku na stałe zagościła w kalendarzu naszych przedsięwzięć i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej, ale poza studentami i pracownikami Uczelni, krew może oddać każdy. Zdajemy sobie sprawę, że każda taka zorganizowana zbiórka jest bardzo cenna i tym bardziej cieszy nas to, że w ubiegłych latach udało się zebrać każdorazowo ponad 20 000 ml krwi.

Ichoriada promuje honorowe krwiodawstwo i inne prozdrowotne działania, mające na celu dbanie o swoje zdrowie, by w przyszłości móc oddać ten najcenniejszy lek życia.

Akcja rozpocznie się o godz. 8:00 w budynku Collegium Novum (Koszary 54) i potrwa do godz. 12:30. Zbiórce krwi towarzyszyć będą III TARGI PRACY i EDUKACJI organizowane przy współudziale z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu.

Podstawowym założeniem targów jest umożliwienie osobom bezrobotnym i poszukującym pracy zapoznania się z ofertą różnych instytucji i ułatwienie im bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami oraz wsparcie młodzieży w planowaniu kształcenia i przyszłej kariery zawodowej.

Od godz. 10:00 zapraszamy na prezentacje ofert, praktyk i staży, rozmowy z doradcami oraz szkolenie nt. „Jestem aktywny na rynku pracy”.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w imprezie. Wybierając się oddać krew miejmy na uwadze, iż dzięki naszemu gestowi ktoś odzyska zdrowie i siły i nawet jeśli nigdy nie usłyszymy słowa dziękuję od konkretnej osoby, to z pewnością wielu ludzi, których nie znamy i nigdy nie poznamy, będzie nam wdzięcznych za ten gest. O ile jest się zdrowym i pełnoletnim, nic nie stoi na przeszkodzie, by uratować komuś życie, zwłaszcza, gdy kosztuje to tylko chwilkę. W końcu krew jest czymś, czego nie da się kupić ani wyprodukować, a jej stratę po pobraniu zdrowy organizm jest w stanie bardzo szybko nadrobić.

Oprócz tradycyjnych czekolad KAŻDY, kto odda krew, otrzyma W PREZENCIE zestaw podarunkowy ufundowany przez Wyższą Szkołę Humanistyczno – Ekonomiczną im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu.