Wyrzucali papierosy z tira

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali papierosy o wartości prawie 100 tys. zł. W tej sprawie, przedstawiono już zarzuty popełnienia przestępstwa karno – skarbowego, pięciu obywatelom RP.

Reklamy

 

22 marca br., w rejonie miejscowości Koroszczyn funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu ujawnili, a następnie zabezpieczyli 7 tys. paczek papierosów marki „FEST” bez oznaczeń polskimi znakami akcyzy o wartości prawie 100 tys. zł.

Po oględzinach miejsca ujawnienia nielegalnego towaru i podjętych dalszych czynnościach służbowych, zatrzymano trzech ob. RP, którzy dokonali wyrzutu papierosów z naczepy samochodu ciężarowego. Samochód ten wjechał do Polski przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach i odgrodzoną drogą celną jechał do dalszych odpraw celnych.

Reklamy

W toku prowadzonych dalszych działań funkcjonariusze SG, ustalili kolejne dwie osoby zaangażowane we wspomniany proceder przemytu papierosów. Są to kierowca ciężarówki, która przekraczała granicę oraz główny organizator przemytu. W sumie pięciu już mężczyznom, przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa karno-skarbowego.

Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 4 mln zł.


źródło i fot. NOSG