Zamość: Wypadek z dachowaniem – pięć osób w szpitalu

Pięć osób w tym dwójka dzieci w wieku 8 i 12 lat trafiło do szpitala po zderzeniu dwóch osobowych samochodów przy ul. Dzieci Zamojszczyzny. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fordem włączając się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy peugeota. Siła uderzenia była na tyle duża, że peugeot dachował.

Reklamy

Do wypadku doszło w niedzielę po godz. 14.00 na ul. Dzieci Zamojszczyzny. 62-letni mieszkaniec Biłgoraja kierując fordem, wyjeżdżał z parkingu przy markecie i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu peugeotem w wyniku czego doszło do zderzenia. Za kierownicą tego auta siedział 27-letni mieszkaniec Zamościa. Siła uderzenia była na tyle duża, że auto 27-latka dachowało. Do szpitala trafili obaj kierowcy oraz pasażerki forda – 59-letnia kobieta i dwie dziewczynki w wieku 8 i 12 lat. Najpoważniejszych obrażeń w postaci urazu wielonarządowego i urazu kręgosłupa doznał 27-letni Zamościanin. Mężczyzna pozostaje w szpitalu. Zdrowiu i życiu pozostałych osób nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Jak ustalili policjanci kierujący pojazdami byli trzeźwi.
 
Policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia i apelują o rozwagę za kierownicą. Podczas jazdy zwracajmy uwagę na znaki i sygnały drogowe, dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze, natężenia ruchu oraz stosujmy zasadę ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, ze wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.
 
 
 
źródło i fot. KMP Zamość (JK)