Zespół Szkół w Sahryniu będzie „debiutować” na Giełdzie Papierów Wartościowych

Spośród ponad 70 szkół biorących udział w programie „Młodzi do Akcji!”, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwo Skarbu Państwa oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, grono koordynatorów i ekspertów programów obywatelskich CEO wybrało 28 najbardziej aktywnych nauczycieli oraz zespołów uczniowskich, które zostały zaproszone do udziału w gali podsumowującej program.

Reklamy

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół w Sahryniu znalazł się w tym gronie i w dniu 28 maja 2012 r. dyrektor oraz trzech uczniów weźmie udział w uroczystej gali, która odbędzie się w warszawskiej siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.

Wydarzenie to jest prezentacją całorocznej pracy uczniów nad projektami i zadaniami realizowanymi przez szkoły biorące udział w programie. Do udziału w nim zostały zaproszone najaktywniejsze zespołu, które zgłosiły do realizacji najciekawsze pomysły na projekty.

Reklamy

„Młodzi do Akcji!” to program, w którym nauczyciele przygotowują się do prowadzenia zajęć i inicjowania projektów dotyczących funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, a uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności, które pozwolą im w przyszłości lepiej zrozumieć zasady działania rynku kapitałowego. Do udziału w programie zostały zaproszone gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski.

Program realizowany pod patronatem Ministra Skarbu Państwa.

 

Tekst: Samorządowa Jednostka Oświaty w Werbkowicach.