Hrubieszowianin Piotr Kitliński zaprasza…

Pracujesz, studiujesz, uczysz się w Lublinie, a jesteś z Hrubieszowa lub powiatu zapraszam na zajęcia biegowe w każdą sobotę od godz. 10.00 w Wąwozie LSM przy Tablicy Ścieżek Biegowych od strony ul. Nadbystrzyckiej, czekają na ciebie: trener, stali uczestnicy, piękne tereny, miła atmosfera, jak i cenne konkursy z nagrodami. Dnia 24.03.2012 R. Test Coopera, sprawdź się!

Reklamy

Pierwsze zajęcia (zawsze od godz. 10.00) odbyły się na Ścieżce Biegowej w sobotę 3.03.2012 roku. Celem zajęć jest popularyzowanie biegania jak również przygotowanie do startu w zawodach.


Tematyka zajęć:

24 marca – TEST COOPERA

31 marca  – ZAJĘCIA BIEGOWE NA ŚCIEŻCE

7 kwietnia – WIELKANOCNY SPRAWDZIAN WYTRZYMAŁOŚCI BIEGOWEJ – 5 KILOMETRÓW

14 kwietnia – GOŚĆ NA ŚCIEŻCE BIEGOWEJ

21 kwietnia – ZAJĘCIA BIEGOWE NA ŚCIEŻCE

28 kwietnia – KWIETNIOWY SPRAWDZIAN KONDYCJI – 5 KM

5 maja – WYCIECZKA BIEGOWA NA ZAMEK POD RATUSZ LUB NA PLAC LITEWSKI

12 maja – ZAJĘCIA BIEGOWE NA ŚCIEŻCE

19 maja – POLSKA BIEGA

26 maja – ZAJĘCIA BIEGOWE NA ŚCIEŻCE

2 czerwca – BIEGOWY LUBLIN

9 czerwca – ZAJĘCIA BIEGOWE NA ŚCIEŻCE

16 czerwca – WYCIECZKA BIEGOWA DO STAREGO GAJU

23 czerwca – CZERWCOWY SPRAWDZIAN KONDYCJI – 1 KM

30 czerwca – ZAJĘCIA BIEGOWE NA ŚCIEŻCE BIEGOWEJ – WITAJCIE WAKACJE!!!

 

DODATKOWA MOTYWACJA DO BIEGANIA:

Wiadomo, że do aktywnego i regularnego uczestnictwa potrzebna jest dobra motywacja. Proszę bardzo- za każdy bieg można zgarnąć 2,5% rabatu. W sumie w 18 imprezach, organizowanych przez Lubelskie Stowarzyszenie Biegowe w 2012 roku, do zebrania jest 45% zniżki na jednorazowy zakup w salonie Nike w C.H.R. Plaza. Uczestnicząc tylko w 4 wspieranych przez nas biegach masz już 10%!!

Aby jeszcze bardziej zachęcić do biegania wyjątkowa oferta promocyjną. Każdy uczestnik, który weźmie udział w minimum 3 biegach oraz przyjdzie do salonu Nike w C.H.R. Plaza i zakupi dowolny, wybrany przez siebie produkt, ze wspomnianą powyżej zniżką, otrzyma dodatkową niespodziankę.

Najważniejsze zawody dla uczestników Ścieżek Biegowych w pierwszym półroczu to tradycyjny Bieg Przez Wąwóz w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega (termin imprezy 19 maja).

 

10.03. Gośćmi Ścieżek Biegowych byli:

1. Jan Kondrak – autor tekstów, kompozytor i wykonawca. Zwycięzca ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA w Ostrołęce (Grand Prix), laureat nagrody głównej Ogólnopolskich Spotkań Estradowych OSET w Rzeszowie, laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (za tekst), dwukrotny laureat FAMY w Świnoujściu (za scenariusz i utwory dla Marka Dyjaka). Twórca i szef artystyczny Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie. Wydał cztery pozycje fonograficzne z własnymi tekstami: Wyzwanie, Tym, co pod wiatr, Romanse ballady, Kto, co, cztery pozycje z tekstami Edwarda Stachury (Missa Pagana, Tango Triste, Madame I i Madame II) oraz Kolędy przy gitarze.

Jest jednym z liderów grupy artystycznej Federacja (dawniej Lubelska Federacja Bardów).
Ma już w swoim dorobku ukończonych wiele biegów w tym maratony.

2. Bogumił Krzyszczak – prezes Zarządu SKOK im. Z. Chmielewskiego. Jako prezes bardzo wspiera sport np. szach (Międzynarodowy Arcymistrzowski Turniej Szachowy im. Unii Lubelskiej), biegi (Bieg Solidarności). Sam kilkakrotnie startował w różnych zawodach zaliczającm.in. Bieg Jezior, Bieg w Ćmielowie.


Konkursy

I KONKURS

Chciałbym, aby w zajęciach uczestniczyło jak najwięcej osób. 
Dlatego też by Was zmobilizować już na pierwszych zajęciach KONKURS – KTO PRZYPROWADZI NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ OSÓB NA PIERWSZY TRENING tj. 3 marca otrzymał – 3 nagrody (od firmy NIKE) dla najlepiej motywujących do przyjścia na zajęcia.

 

II KONKURS

Jest podobny, bo trwa przez cały miesiąc marzec. Również zapisuję, kto przyprowadzi w sumie najwięcej osób na kolejne zajęcia marcowe tj. 3,10,17,24,31.

Szukajmy znajomych i namawiajmy !!! Nagrody czekają!!!

 

VIII Test Coopera 2012

BIEG ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 24 marca 2012 r. O GODZINIE 10.00. Zapisy od 9.30

MIEJSCE SPOTKAŃ:
Wejście do Wąwozu LSM od strony ul. Nadbystrzyckiej, przy ścieżce rowerowej, obok niebieskiej tablicy Ścieżek Biegowych. Start spod Pomnika Pomordowanych w czasie II wojny światowej.

Opis trasy:
Trasa w Wąwozie LSM, nawierzchnia asfaltowa długości 465 metrów okrążenie.

Mam nadzieję, że w sobotę stawią się zarówno stali uczestnicy Ścieżek Biegowych jak również chętni biegacze z Lublina, okolic i hrubieszowianie przebywający na stałe lub tymczasowo w Lublinie, którzy zechcą sprawdzić swoją kondycję. W Lublinie Test Coopera organizowany był wielokrotnie (6 razy). Zaczynaliśmy jeszcze w Parku Ludowym a kontynuowany był w Wąwozie LSM. Każdy z uczestników otrzymywał dyplom świadczący o pokonaniu odpowiedniego dystansu wraz z określeniem stanu organizmu pod względem wytrzymałości oraz coś słodkiego od lubelskiej Lubelli. W tym roku również wszyscy uczestnicy otrzymają upominki od Lubelli a najlepsi otrzymają nagrody od Nike Lublin Plaza. Dotychczas wystartowało 77 osób. Podczas ostatniego Testu 17 września 2011roku próbę ukończyło 33 osoby. 
Test polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu w znanym terenie. Dziś stosowany do podstawowego zbadania sprawności fizycznej. Kenneth Cooper opracował cały, obszerny zestaw ćwiczeń obejmujących bieg, pływanie, chód oraz kolarstwo. Jednak to właśnie próba biegowa cieszy się największą popularnością. 
Odpowiednia interpretacja wyników próby może pomóc w określeniu indywidualnej wydolności tlenowej, która jest najważniejszą cechą w treningu wytrzymałościowym. Założeniem testu jest przyjęcie, że kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci, określa się na podstawie pokonanego dystansu. Dość ważnym jest, aby uczestnicy próby biegli w miarę równomiernym tempem i kończyli test wyraźnie zmęczeni. W tabelach zawarte są wyniki uwzględniające wiek i płeć testowanej osoby. Jeśli jesteś początkującym biegaczem w wieku 25 lat, może Cię zadowolić wynik 2400 metrów.


NAJLEPSI W HISTORII TESTU COOPERA NA ŚCIEŻCE BIEGOWEJ W LUBLINIE

Mężczyźni

1. Listopad Darek 3550
2. Terentowicz Stanisław 3475
3. KWIATKOWSKI Dawid 3390m 
4. Fila Michał 3235
5. WĄSOWSKI Krzysztof 3230m
6. Kowalski Henryk 3145
7. KORBEL Bolesław 3110m 
8. BUJAK Maciej 3085m 
9. LENART Karol 3085m
10. Wrona Jerzy 3050
11. Trubalewicz Marek 3005
12/13. Michalak Tomasz 3000
 Bisek Piotr 3000

Panie

1. Gruca Dorota 2900
2. GRZYWACZEWSKA Justyna 2865m
3. TUSTANOWSKA Jolanta 2720m
4. BUJAK Agata 2700m
5. Kowalczuk Ewa 2600
6. Cybulska Justyna 2570
7. Stanisławek Kinga 2525
8. SECH Katarzyna 2465m
9. Kitlińska Agnieszka 2450
10. MUZYCZUK Małgorzata 2425m
11. Łakomy Edyta 2400
12. IWANIAK Joanna 2395m 

W sumie sprawdzało się 77 osób w tym 19 pań.

 

Normy:


 

Maraton w 4 dni

 

W dniach 27-30 marca 2012 r. (wtorek – piątek) zapraszam do 4 etapowego biegu maratońskiego na trasie (planowanej na dzień dzisiejszy) MARATONU LUBELSKIEGO. Spotykamy się w poszczególnych punktach miasta rozpoczynając zawsze bieg o godz. 18.00.
I etap – 27 marca start z Krakowskiego Przedmieścia (skrzyżowanie z ulicą Chopina) do ul. Armii Krajowej (wiadukt koło Lidla) dystans ok 10 km
II etap – 28 marca start ul. Armii Krajowej (wiadukt) do ul. Zeglarskiej (nad Zalewem) dystans ok 11
III etap 29 marca start ul. Żeglarska dookoła Zalewu do ul. Nałkowskich dystans ok.12,5
IV etap 30 marca start ul. Nałkowskich do Al. Unii Lubelskiej – Targ pod Zamkiem ok 8,5km

Bieg jest w formie treningu tzn. bez ścigania. Poruszamy się chodnikami z zachowaniem przepisów prawa drogowego. 

Mam dla 3 uczestników specjalne pasy biegowe z bidonami – marki NIKE. Ci, którzy zaliczą wszystkie 4 etapy biorą udział w losowaniu tych trzech nagród. Pasy są świetne.

Jak widać start i meta jest zawsze w innym miejscu. W miarę zgłaszania gotowości do biegu możemy się umawiać na wspólne przejazdy np. gdy mamy dwa samochody, jeden jest na starcie, a drugi na końcu etapu. Poproszę o kontakt zainteresowanych na forum Ścieżki Biegowe Lublin lub pod nr  telefonu 695227849 (Piotr Kitliński).

 

Opracował – mak