Już w niedzielę Olejarska Dycha

Już w tę niedzielę, 29 maja 2022, w miejscowości Nielisz odbędzie się pierwsza edycja biegu Olejarska Dycha.

Reklamy

Dzięki owocnej współpracy i wsparciu gminy Nielisz, Nadleśnictwa Zwierzyniec, gminnej szkoły, Ochotniczej Straży Pożarnej  oraz ośrodka Hotel Marina wydarzenie zapowiada się doskonale, a lista startowa została szczelnie wypełniona długo przed przewidzianym w regulaminie terminem zamknięcia zapisów online. Dla chętnych niewielka pula miejsc będzie jeszcze dostępna w biurze zawodów w dniu wydarzenia (koszt pakietu: 60 zł)

W pakiecie startowym biegacze otrzymają imienny numer startowy, pamiątkową chustę z logo wydarzenia, torbę bawełnianą, drewnianą łyżkę oraz książkę kucharską z limitowanej serii z przepisami wykorzystującymi olej rzepakowy. W pakiecie znajdą się także nasiona łąki kwietnej, dzięki czemu każdy biegacz będzie mógł przedłużyć wspomnienia z pierwszej edycji biegu w Nieliszu patrząc na kwitnące kwiaty.

Na trasie biegu będą 2 punkty z wodą, obsługiwane przez wolontariuszy ze szkoły w gminie Nielisz, a na mecie czekać będzie na wszystkich biegaczy posiłek regeneracyjny – pyszny krupnik. Będzie też okazja do degustacji świeżo wyciskanego oleju rzepakowego, o co zadba Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, organizator i pomysłodawca wydarzenia. Będzie zatem smacznie i zdrowo – warto bowiem wiedzieć, że olej rzepakowy ma 10 razy więcej cennych kwasów omega-3 niż oliwa.

Dystans Olejarskiej Dychy to 10 km, a wytyczona trasa poprowadzi biegaczy wzdłuż charakterystycznych pól rzepaku i przez leśne ścieżki Nadleśnictwa Zwierzyniec aż do mety na malowniczej plaży Marina nad Zalewem Nielisz. Szansę, aby ukończyć bieg, będą mieli zarówno zaawansowani biegacze, jak i ci początkujący, ponieważ przewidziany limit 90 min to czas, który pozwoli bez pośpiechu zaliczyć pełen wszystkim pełną “dychę”.  Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal i posiłek.

Zawodnicy klasyfikowani będą w kategoriach OPEN K/M oraz trzech kategoriach wiekowych K/M. Biegacze i biegaczki z miejsc I-III wspomnianych kategorii otrzymają pamiątkowe statuetki, a miejsce I-IV w kategorii OPEN K/M będą dodatkowo wyróżnione nagrodami finansowymi. Dla osób z branży olejarskiej, tj. przedstawicieli zakładów tłuszczowych i firm produkujących olej rzepakowy, rolników, przewidziana jest dodatkowa klasyfikacja w ramach Mistrzostw Polski Olejarzy. Klasyfikacja wiekowa i branżowa dublują się z OPEN.

Do zobaczenia w Nieliszu!

Wydarzenie finansowane z Funduszu Promocji Roślin Oleistych

Info i regulamin: https://b4sportonline.pl/olejarska_dycha/

Opłata startowa w dniu wydarzenia w biurze zawodów: 60 zł. Zawodnicy w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy oraz w wieku 70+ są zwolnieni z opłaty.

Biuro Zawodów będzie działało w dniu zawodów, tj 29 maja, na plaży Marina w Nieliszu godzinach 8:00-9:30.

­

Informacje w pigułce:

• Lokalizacja: Nielisz, woj. lubelskie
• Dystans: 10 km, trasa wyznaczona ścieżkami leśnymi i polnymi
• Limit czasu: 90 minut
• Start: 29 maja 2022 (niedziela) godz. 10:00
• Biuro Zawodów: 29 maja 2022, godz. 8:00-9:30
• Opłata startowa w dniu wydarzenia: 60 zł
• Zwolnienie z opłaty startowej: zawodnicy biorący udział w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy oraz osoby w wieku 70 lat i starsze (rocznik 1952 i starsze).
• Pakiet startowy: numer startowy, chusta z logo wydarzenia, nasiona łąki kwietnej, drewniana łyżka, książka kucharska z limitowanej serii, woda na trasie i na mecie, posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal na mecie
• Klasyfikacja: OPEN K/M, klasyfikacja wiekowa K/M: 16-29 lat; 30-49 lat; 50+ oraz klasyfikacja branżowa Mistrzostw Polski Olejarzy
• Puchary/statuetki dla zdobywców: I-III miejsce kat. OPEN K/M oraz w kat. wiekowych (dublują się z OPEN); I-III miejsca w kat. MP Olejarzy K/M (dublują się z OPEN)
• Dokładny harmonogram, lokalizacja startu i przebieg trasy dostępne na profilu FB: https://www.facebook.com/OlejarskaDycha
• Zapisy: www.b4sportonline.pl/olejarska_dycha/

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju. Realizacja: Fundacja Run Vegan.

­

­

(info, grafika: Fundacja Run Vegan)


Zobacz też:

Artur Kern wygrał bieg memoriałowy ku pamięci trenera Honorata Wiśniewskiego

Artur Kern wygrał bieg memoriałowy ku pamięci trenera Honorata Wiśniewskiego

LubieHrubie na Instagramie