27 lipca 2024

Hrubieszów Jak przystało na spotkanie derbowe w meczu Kryształu z Unią zgromadzeni licznie kibice nie mieli prawa się nudzić. Zawodnicy obydwu drużyn stworzyli ciekawe i emocjonujące widowisko, które ostatecznie zakończyło się podziałem punktów. Trampkarze i juniorzy również wygrywają.

***

Kryształ Werbkowice – Unia Hrubieszów 1-1 (0-1)

Kryształ: Suchodolski – Śmiałko, Krupa, Kaczoruk (75 M. Musiał), P. Musiał (45 Janda), Juszczuk, Hałas, Piotr Musiał, Szczyrba (54 Reszczyńśki), I. Kycko (60 Czerniak), M. Kycko.

Unia: Płandowski – Ślązak (88’ Błaszczyński), Wysocki, Kalaciński, Barszczewski, Lebiedowicz (46’ Otręba [58’ Skrzyński]), Pędzik, Bury, Nowak, Wierzbicki (77’ Gomuła), Przeworski.

Bramki: M.Kycko (78’) – Lebiedowicz (19’).

Żółte kartki: M. Kycko – Barszczewski, Bury, Pędzik, Wierzbicki.

Czerwona kartka: Hadło ( po meczu za komentowanie decyzji sędziego).

Jak przystało na spotkanie derbowe w meczu Kryształu z Unią zgromadzeni licznie kibice nie mieli prawa się nudzić. W zapowiadanym spotkaniu było wszystko, czego można oczekiwać od tego, co potocznie nazywa się spotkaniem derbowym. Zawodnicy obydwu drużyn stworzyli ciekawe i emocjonujące widowisko, które ostatecznie zakończyło się podziałem punktów.

Już pierwsza minuta meczu pokazała, że to gospodarze będą nadawać ton w tym spotkaniu. W dogodnej sytuacji fatalnie jednak przestrzelił pomocnik Kryształu. W 3 min meczu uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć Suchodolskiego Lebiedowicz – strzał pomocnika Unii poszybował wysoko nad poprzeczką. Czytaj w więcej.

Po okresie wyrównanej gry znów groźnie pod bramką Unii. Najpierw Płandowski wygrywa pojedynek sam na sam z napastnikiem Kryształu a następnie po strzale głową po rozegranym rzucie rożnym przez gospodarzy piłka minimalnie mija bramkę Unii.

To, co nie udało się podopiecznym Janusza Gruli udało się Unii w 19 min. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony boiska zupełnie zaskoczyło Suchodolskiego, który ratuje się wybiciem piłki przed siebie. Na taki prezent czekał już w polu karnym Lebiedowicz, który w ogromnym zamieszaniu celnie trafia do siatki. 0-1 i całkowicie zaskoczenie kibiców na trybunach.

Po objęciu prowadzenia Unia chciała pójść za ciosem i strzelić kolejnego gola. Jako pierwszy swojej szansy szukał Przeworski silny strzał napastnika Unii obronił golkiper Kryształu. Chwilę później powinno być 2:0 dla Unii. Fatalny błąd w rozgrywaniu piłki i ustawieniu popełnili obrońcy Kryształu popełnili tak, że piłka trafiła wprost pod nogi Wierzbickiego, który miał już tylko za zadanie pokonać Suchodolskiego. Niestety tak się nie stało, piłka ostatecznie minimalnie minęła bramkę Kryształu.

Strzelić bramki nie potrafiła Unia nie potrafił również Kryształ a miał ku temu, co najmniej trzy wyśmienite sytuacje. Wszystko to wydarzyło się w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy, w których prawdziwy popis umiejętności bramkarskich pokazał Płandowski. Groźne flanką atakuje Kryształ dośrodkowanie w pole karne strzał głową i zmierzającą już piłę do bramki w ostatniej chwili wybija na rzut rożny bramkarz Unii wykonują przy tym efektowną paradę. Nie minęła minuta i kolejna akcja Kryształu jednak znów bardzo dobrze i zarazem skutecznie dostępu do bramki strzeże Płandowski.

W samej już końcówce pierwszej połowy piłki do bramki Unii nie potrafił także skierować najlepszy strzelec zamojskiej okręgówki Mariusz Kycko, który mając przed sobą pustą bramkę oddał zbyt lekki strzał, który skutecznie w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił Lebiedowicz.

Na drugą połowę gospodarze wyszli z zamiarem wygrania meczu za wszelką cenę grając, co raz to bardziej ofensywniej. Unia natomiast przy takim nastawieniu rywala skupiła się na grze z kontrataku. Kryształ atakował jednak nie potrafił znaleźć skutecznego sposobu na strzelenie chociażby wyrównującej bramki zazwyczaj albo brakowało skuteczności albo po prostu piłkarskiego szczęścia, które większej mierze było po stronie drużyny z Hrubieszowa.

Unia walczyła ambitnie i do końca czyhając na możliwość szybkiego kontrataku to właśnie po jednej z takiej akcji Przeworski sprytnie oszukał przeciwnika oddając natychmiastowy strzał, który minimalnie minął słupek bramki Kryształu.

W końcu w 78 min Kryształ dopiął swego. Wszystko to za sprawą Mariusza Kycko, który po indywidualnej akcji skierował celnym strzałem piłę do siatki. Remis i emocje trwają nadal.

Gospodarze jeszcze bardziej przycisnęli dążąc do strzelenia zwycięskiej bramki jednak nic z tego nie wyszło ambitnie grająca Unii skutecznie do samego końca zagrała w obronie. Pod koniec meczu nie odbyło się bez kontrowersyjnych decyzji sędziego, kiedy to zgromadzeni licznie miejscowi kibice domagali się podyktowania rzutu karnego. Sędzia główny był innego zdania i nakazał grać dalej. Sam mecz został przedłużony, o co najmniej dziesięć minut jednak wynik meczu nie uległ już zmianie.

Derby powiatu hrubieszowskiego na remis, który tak naprawdę nie zadawala żadną ze stron. Drużynie Kryształu w decydujących momentach zabrakło skuteczności oraz zimnej krwi wykończeniu akcji, dodatkowo Unia miała w bramce dobrze tego dnia dysponowanego Płandowskiego, który pokazał się z bardzo dobrej strony. Trzeba też pamiętać i o tym, że do tego spotkania Unia przystąpiła w osłabionym składzie a jednak potrafiła dzielnie walczyć od pierwszej do ostatniej minuty, co przełożyło się na korzystny wynik.