Rusza 9 sezon Amatorskiej Ligi Orlika w piłce nożnej w Żdanowie

W dniu 17 września rusza IX sezon Amatorskiej Ligi Orlika w piłce nożnej Powiatu Zamojskiego. Mecze rozgrywane będą na obiekcie sportowym orlik w Żdanowie. Celem zawodów jest popularyzacja piłki nożnej, jako aktywnej formy wypoczynku oraz wyłonienie najlepszej amatorskiej drużyny „szóstek” w Powiecie Zamojskim.

Po raz kolejny do rozgrywek zgłosiła się drużyna Hrubieszowa – Raidersktóra stanie przed trudnym zadaniem obrony tytułu Mistrza Ligi zpoprzedniego sezonu.

***

Organizatorem ligi jest STS Gryf Gmina Zamość a patronat medialny objęły Kronika Tygodnia, Tygodnik Zamojski oraz Lubiehrubie.

Pomysłodawcą i koordynatorem ALO jest Pan Bartłomiej Przyczyna, do którego można zgłaszać udział swojej drużyny w rozgrywkach w terminie do 13 września 2018r. Tel. 509-937-723, e-mail: przyczyn@poczta.fm

W ALO mają prawo uczestniczyć nieprofesjonalne drużyny, których zawodnicy nie są zrzeszeni w sezonie 2018/2019 w ZOZPN lub LZPN powyżej klasy A lub ukończyli 35 lat.

Rozgrywki ALO mają na celu popularyzację amatorskiego uprawiania piłki nożnej, integrację mieszkańców Zamościa i Gminy Zamość, promowanie zdrowego stylu życia, krzewienie kultury fizycznej, zdrowej rywalizacji i hartu ducha.

Mecze odbywają się wieczorową porą w każdy poniedziałek i czwartek tygodnia na kompleksie Moje Boisko Orlik przy Zespole Szkół w Żdanowie. Wpisowe do Ligi wynosi 400 zł. Liga rozgrywana jest systemem jednorundowym każdy z każdym (przy udziale poniżej 7 drużyn rozegrany zostanie mecz i rewanż). O kolejności w tabeli decyduje zdobyta ilość punktów następnie wynik bezpośredniego pojedynku między drużynami, a gdy to nie rozstrzyga  różnica między bramkami strzelonymi i straconymi a w ostateczności większa ilość strzelonych bramek. Czas gry 2×25 minut z 5 minutową przerwą na zmianę stron. Sędziują sędziowie ZOZPN. Rozgrywki IX edycji potrwają do listopada.

Ostateczny system gry będzie zależał od liczby uczestników i zostanie ustalony oraz opublikowany na stronie internetowej:http://gryfamatorzy.futbolowo.pl/