18 lipca 2024

Unia – Kryształ (zapowiedź)

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W niedzielę 5 kwietnia o godzinie 15:00 na stadionie HOSiR dojdzie do derbowego pojedynku – Unia Hrubieszów zmierzy się z Kryształem Werbkowice. Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco zwłaszcza, że obie drużyny zainteresowane są kompletem punktów.

Unia potrzebuje punktów, aby oddalić się od strefy spadkowej, Kryształ będzie chciał zmazać plamę, która pozostała po przegranym meczu z Omegą Stary Zamość.

Reklamy

Zapewne wszyscy kibice w Hrubieszowie zastanawiają się, jak prezentuje się obecnie Unia, jakie zmiany zaszły, czy jakość w grze uległa poprawie? To spotkanie ma również dać odpowiedz na pytanie, czy pierwsze spotkanie w Łukowej było przypadkiem czy rzeczywiście Unia zagrała bardzo dobrze. I choć wywalczone trzy punkty z Victorią zostały odebrane, to będąc na treningu widać było, że chłopaki nie złamali się tą stratą. Wręcz przeciwnie – karna decyzja podziałała mobilizująco i jak zapewniają sami zawodnicy w spotkaniu derbowym dadzą z siebie wszystko tak, aby trzy punkty pozostały w Hrubieszowie. Wszystko możliwe, bo jeśli podejdą do tego meczu z takim zaangażowaniem i wolą wali, jak w Łukowej, to o wynik można być spokojnym.

Kryształ Werbkowice również będzie chciał za wszelką cenę wygrać oraz udowodnić swoją wyższość nad lokalnym rywalem, udowodnić, że pierwszy mecz w rundzie wiosennej to tylko wypadek przy pracy. Zespół Janusza Gruli prezentuje się kadrowo bardzo dobrze, zawłaszcza, że zimą dołączyli jeszcze m.in. Łyko, Flejszar, Szczybra. To wszystko powoduję, że pokonać takiego przeciwnika nie będzie łatwo.

Reklamy

Derby, jak derby – rządzą się swoim prawami, mają swoich bohaterów oraz wielkich przegranych. Kto więc będzie bohaterem, kto zwycięzcą, a kto zejdzie z boiska pokonany? O tym przekonamy się już w niedzielę, kiedy to sędzia główny tego meczu, pan Mariusz Szczurek, pierwszym gwizdkiem da sygnał do rozpoczęcia piłkarskiej uczty.

***

W sobotę 4 kwietnia na stadionie HOSiR trampkarze hrubieszowskiej Unii rozpoczną ligowe zmagania. Ich pierwszym przecinkiem w rundzie wiosennej będzie UKS Jedynka Krasnystaw – początek spotkania godzina 13:00. W niedzielę 5 kwietnia o godz. 13:00 swój mecz rozegrają juniorzy, a ich rywalem będzie Kryształ Werbkowice.

Józek

Hrubieszow LubieHrubie 2009