Wyniki młodych sztangistów Unii Hrubieszów w eliminacjach strefowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W sobotę, 8.06.2013 r. w czterech ośrodkach podnoszenia ciężarów, o miejsce w finałowym turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dźwigali – zawodniczki i zawodnicy, urodzeni w latach 1996-1997. W Sędziszowie rywalizowali reprezentanci Unii Hrubieszów.

Reklamy


Eliminacje strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów, Sędziszów Małopolski 8.06.2013 r.

 

Występy reprezentantów MKS „Unia” Hrubieszów

 

Dziewczęta

 

Kategoria 44 kg

1 MIELNICZUK Klaudia 23 27 50kg 88,7 pkt.

 

Kat. +69kg

6 BARTYGA Gabriela 30 39 69kg 76,2

 

Chłopcy

 

Kat. 56 kg

4 FRIDRICH Patryk 65 82 147kg 212,4 pkt.

 

Kat. 62 kg

3 KOSAKOWSKI Bartłomiej 72 92 164kg 221 p.

 

Kat. + 94 kg

4 JARAWKA Grzegorz 60 72 132kg 134,4

 

W punktacji Sinclaira zdobycze naszych zawodniczek i zawodników przedstawiają się następująco:

1. Bartłomiej Kosakowski – 221,0 pkt.

2. Patryk Fridrich – 212,4 pkt.

3. Grzegorz Jarawka – 134,8 pkt.

4. Klaudia Mielniczuk – 88,7 pkt.

5. Gabriela Bartyga – 76,2 pkt.

 

Finałowy turniej OOM odbędzie się w dniach 11-14 lipca w Dobryszycach. W zawodach udział weźmie 56zawodniczek i 128 zawodników, wyłonionych z kwalifikacji strefowych.

Prawo startu mają zawodniczki i zawodnicy w wieku 16-17 lat (ur. 1996-1997), posiadający książeczkę sportowo-lekarską z aktualnymi badaniami i wpisem formuły antydopingowej oraz ważną licencją zawodniczą PZPC na 2013 rok.

 

Zasady kwalifikacji – dziewczęta

1. Po 5 najlepszych zawodniczek w dwuboju w poszczególnych kategoriach wagowych (7 kat x 5 zaw. = 35 zawodniczki).

2. 16 najlepszych zawodniczek wg tabeli Sinclaira ze wszystkich kategorii wagowych,

3. Zawodniczki szkolenia centralnego wytypowani przez Trenera Kadry (maks. 5 zawodniczek), które nie mogły startować w Eliminacjach Strefowych.

 

Zasady kwalifikacji – chłopcy

1. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-2 w poszczególnych kategorii wagowych w 4 strefach (8 kat x 2 zaw. x 4 strefy = 64 zawodników)

2. Dodatkowo 7 zawodników w każdej wadze, którzy uzyskali najlepsze wyniki w 2-boju ze wszystkich stref (7 zaw. x 8 kat = 56 zawodników)

3. Zawodnicy szkolenia centralnego wytypowani przez Trenera Kadry (maksymalnie 8 zawodników), którzy nie mogli startować w Eliminacjach Strefowych.



Najlepsi w historii powiatu:

 

Kat. 56 kg

1. KONDZIOŁKA Marcin 96 116 212 07.10.2011, Płońsk

2. POMIANKIEWICZ Artur 87,5 120 207,5 30.03.2003 Hrubieszów

3. SIENKIEL Grzegorz ? ? 200 1992

4. TARNAWSKI Leszek 82,5 110 192,5 5.12.1987 Puławy

5. GNASIUK Marek 85 107,5 192,5 1.03.1997 Biłgoraj

25. JURCZYK Adam 62,5 87,5 150 3.05.2002 Zielona Góra

26. ZAKRZEWSKI Marcin 65 82,5 147,5 30.05.1987 Hrubieszów

27. JELEŃ Ryszard 65 82,5 147,5 ? ? 1988

28. FRIDRICH Patryk 65 82 147 8.06.2013 Sędziszów Małopolski

 

Kat. +105 kg

1. GRESZETA Andrzej 155 185 340 7.03.1998 Sanok

1. GRESZETA Andrzej 150 190 340 22.11.1998 Konstantynów

2. DUBIEL Arkadiusz 135 166 301 15.05.2010, Puławy

3. KOPYTKO Kamil 130 165 295, 10.04.2005, Siedlce

4. SKÓRA Tomasz 115 137,5 252,5 29.05.2004 Terespol

5. GRABOWSKI Marian 100 130 230 1975 Hrubieszów

21. SZWACZKIEWICZ Mariusz 60 87,5 147,5 25.06.1991 Piotrowice

22. KRASNOPOLSKI Jan 62,5 80 142,5 17.03.1957 Lublin*

23. SKÓRKA Krzysztof 60 80 140 6.12.1997 Hrubieszów

24. JARAWKA Grzegorz 60 72 132 8.06.2013 Sędziszów Małopolski

 

 

Opracował – mak

Na zdjęciu – Bartłomiej Kosakowski.