22 maja 2024

100 lat mieszkanki miasta

Jedna z najstarszych mieszkanek Hrubieszowa Pani Janina Surmacz skończyła 100 lat. Pani Janina Surmacz urodziła się 20 sierpnia 1911 roku w miejscowości Korytnica, obecnie na Ukrainie.

Z tej okazji w sobotę 20 sierpnia szacowną jubilatkę odwiedzili m.in. przedstawiciele władz miasta z zastępcą burmistrza Pawłem Parelmuterem i sekretarzem miasta Czesławem Podgórskim, którzy w imieniu burmistrza Tadeusza Garaja złożyli urodzinowe życzenia oraz wręczyli bukiet kwiatów i kosz słodkich upominków. Przekazali także okolicznościowy list skierowany do jubilatki przez premiera Donalda Tuska.

Pani Janina Surmacz urodziła się 20 sierpnia 1911 roku w miejscowości Korytnica, obecnie na Ukrainie. W wieku 16 lat wyszła za mąż za Michała Surmacza, z którym w miejscowości Piotrówka koło Włodzimierza Wołyńskiego prowadziła gospodarstwo rolne. Po II wojnie światowej jako repatriantka osiedliła się w miejscowości Matcze w Gminie Horodło, a następnie zamieszkała w Hrubieszowie. Tutaj pracowała w Zakładach Jajczarsko-Drobiarskich, a po śmierci męża w 1967 roku przeszła na rentę rodzinną.

Jubilatka ma dwie córki (syn zginął podczas wojny), czworo wnuków, czworo prawnuków oraz czworo praprawnuków.

***

Źródło:
www.ias24.eu
Foto: UM Hrubieszowa