3 grudnia 2023

5 zalet korzystania z porównywarki OC i AC

Za ubezpieczenie samochodu nadal musimy zapłacić sporą sumę. Właśnie dlatego wielu kierowców na własną rękę poszukuje najtańszych ofert. W tym celu można skorzystać także ze specjalnej porównywarki OC i AC. Jakie są główne zalety skorzystania z takiego narzędzia?

Reklamy

 

Porównywarki ubezpieczeniowe cieszą się dzisiaj dużym zainteresowaniem. Bardzo chętnie korzystają z nich kierowcy, którzy chcą zapłacić za ubezpieczenie samochodu jeszcze mniej niż dotychczas.

Każdy właściciel samochodu ma obowiązek wykupić polisę OC (odpowiedzialności cywilnej), która zabezpiecza go przed skutkami wywołanych zdarzeń drogowych. W takim przypadku to ubezpieczyciel pokrywa koszty. Za brak OC grozi wysoka kara – nawet do 4500 złotych.

Reklamy

Dodatkowo, kierowca może zdecydować się na wykupienie innych polis komunikacyjnych, w tym:

  • polisy AC (Autocasco), która chroni go w razie wystąpienia losowych zdarzeń jak utrata, kradzież czy uszkodzenie pojazdu

  • polisy NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków), która stanowi polisę chroniącą zdrowie i życie

  • polisy Assistance, która daje dodatkowe wsparcie w przypadku awarii pojazdu, jego uszkodzenia czy kradzieży

Teraz te polisy ubezpieczeniowe wykupimy także samodzielnie – w tym celu można skorzystać z porównywarki OC i AC, która w jednym miejscu prezentuje oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Jakie są główne zalety korzystania z porównywarek ubezpieczeniowych? Oto 5 najważniejszych z nich!

1. Wiele ofert w jednym miejscu

Aby znaleźć najlepszą polisę, powinniśmy porównać oferty w wielu towarzystwach. Jednak kalkulowanie kosztów w każdym z nich po kolei mogłoby zająć nam bardzo dużo czasu. Dzięki porównywarkom nie jest to konieczne!

Porównywarka OC i AC w jednym miejscu gromadzi różne oferty różnych ubezpieczycieli, dzięki czemu nie musimy sprawdzać każdej z nich osobno, ponieważ wszystkie składki obliczane są za jednym zamachem.

W porównywarce pod adresem Porówneo.pl można jednocześnie wyliczyć polisy między innymi w takich towarzystwach jak PZU, Link4, Aviva, Generali, Ergo Hestia, MTU24, Proama oraz Benefia. Dzięki temu znalezienie najlepszej oferty jest jeszcze prostsze i zajmuje mniej czasu!

2. Indywidualne obliczenie wysokości składki

Aby obliczyć składkę na polisę OC, AC lub inne ubezpieczenie, musieliśmy kiedyś udać się do agenta albo bezpośrednio do towarzystwa ubezpieczeniowego. Teraz nie jest to już konieczne!

Ubezpieczenia mają różne ceny – wysokość składki kalkulowana jest na podstawie danych pojazdu, dotychczasowej historii ubezpieczeniowej, a także informacji o kierowcy. Na ostateczny koszt ma wpływ również polityka cenowa ubezpieczyciela. Wobec tego każda polisa ma nieco inną cenę – różnice mogą wynosić nawet powyżej tysiąca złotych!

Dostępna przez internet porównywarka OC i AC przygotuje dla nas indywidualną kalkulację składki na podstawie wpisanych do niej informacji i zaprezentuje wyniki od najtańszego do najdroższego ubezpieczenia. Jak na dłoni możemy zobaczyć, gdzie warto wykupić polisę!

3. Oszczędność pieniędzy na ubezpieczeniu

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że opłacenie polisy samochodowej jest sporym wydatkiem. Nawet wtedy, gdy zdecydujemy się na wykupienie samej obowiązkowej polisy OC, musimy liczyć się ze średnim wydatkiem rzędu 900 złotych.

Nic więc dziwnego, że porównywarki OC oraz AC są aktualnie tak popularne – w końcu każdy z nas chciałby płacić za polisę jak najmniej. Korzystając z takiego narzędzia, możemy samodzielnie sprawdzić wysokość składek u różnych ubezpieczycieli, aby potem od razu wybrać najkorzystniejszą dla nas propozycję.

Warto za każdym razem sprawdzić ceny polis u różnych ubezpieczycieli – na tym rynku bycie lojalnym nie zawsze jest opłacalne. Bardzo często okazuje się, że u konkurencji możemy otrzymać znacznie lepszą ofertę!

4. Oszczędność czasu przy wyborze polisy

Samodzielne poszukiwanie taniej polisy wcale nie musi trwać długo – kalkulatory ubezpieczenia samochodu porównywarek jak Porówneo.pl są bardzo łatwe w obsłudze i wystarczy zaledwie kilka minut, aby dowiedzieć się, u którego ubezpieczyciela można otrzymać najniższą cenę.

Poszukując taniego ubezpieczenia OC czy AC przez internet, oszczędzamy nie tylko swoje pieniądze, ale również cenny czas. Nie musimy udawać się do ubezpieczyciela albo do agenta ubezpieczeniowego – wszystko można wtedy załatwić w zaciszu własnego domu.

5. Możliwość wykupienia ubezpieczenia przez internet

Jeśli uda się nam znaleźć atrakcyjną polisę OC i AC on-line, bardzo często możemy od razu przejść na stronę ubezpieczyciela, aby podpisać stosowną umowę.

W celu finalizacji transakcji wystarczy nacisnąć na odpowiedni przycisk dotyczący zakupu polisy. Następnie zostaniemy poproszeni o podanie dodatkowych danych, w tym takich jak dane osobowe i adresowe, numer PESEL, a także numer VIN naszego samochodu.

Określamy także sposób płatności – opłata jednorazowa lub w ratach półrocznych albo kwartalnych. Za polisę możemy zapłacić od razu z wykorzystaniem systemów płatności on-line, na przykład przez szybki przelew. Na podany adres e-mail otrzymamy od razu potwierdzenie zawarcia umowy. Po kilku dniach na adres domowy dostaniemy niezbędne dokumenty, w tym oryginał polisy OC.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)